افزایش ۳۰ شعبه به شعب دادگستری لرستان
کد خبر: 1053364
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Q1k
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
رئیس کل دادگستری استان لرستان:
رزم، از افزایش ۳۰ شعبه به شعب دادگستری استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ شعبه مربوط به زمان سفر اخیر ریاست محترم قوه قضائیه به لرستان بوده است.

به گزارش جوان از لرستان، محمد رزم، امروز(5تیر) در دیدار اعضای شورای قضایی استان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان باگرامی‌داشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، اظهارداشت: شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی حقیقتا خاری در چشم دشمنان بود، همچنان‌که مقام معظم رهبری در بیان شخصیت این شهید بزرگوار می‌فرمایند که شهید بهشتی بزرگترین تاثیر را در مبارزه و پیروزی انقلاب داشت.

 

مدیرکل دادگستری لرستان با اشاره به سخنان رئیس قوه قضاییه در رابطه با  ابعاد شخصیتی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی برای دستگاه قضایی الگو و نمونه خدامحوری، مردم‌باوری، برنامه‌ریز، تشکیلاتی، برون‌گرا و ایستادگی بالا در برابر دشمنان بود.

 

وی با اشاره به وجود ۵۰ هزار پرونده ورودی به این مجموعه در سال ۹۸، بیان داشت: در سال ۹۸ تعداد ۲۸۱ هزار و ۵۶۰ پرونده به محاکم و دادسراها وارد شد و در این مدت تعداد۲۹۴ هزار و ۵۰۰ فقره مختومه شد و در آن بازه زمانی بیش از ۱۳ هزار پرونده از سال‌های قبل نیز مختومه شد.

 

رزم ادامه داد: علاوه بر ۳۷ هزار پرونده موجودی ابتدای سال ۹۹، تعداد ۲۸۶ هزار و ۸۰۰ فقره پرونده جدید در سال گذشته وارد و تعداد ۲۹۵ هزار و ۵۰۰ فقره یعنی بیشتر از وارده‌ها مختومه شده است.

 

وی یادآور شد: طی ۲سال گذشته در مجموع تعداد ۵۶۸ هزار و ۴۰۰ پرونده وارد شده و ۵۸۹ هزار و ۵۰۰ فقره مختومه شده اند.

 

رئیس کل دادگستری لرستان ابلاغ‌های الکترونیکی در خرداد ۹۹ را، ۷۸ درصد خواند و افزود: این میزان در  خرداد ماه سال جاری به ۹۲ درصد افزایش یافته است.

 

رزم تصریح کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در خرداد سال گذشته ۵۵ روز و در خردادماه امسال به ۵۲ روز تقلیل و در دادسراها نیز میانگین رسیدگی ها به ۳۳ روز کاهش یافته است.

 

وی با اشاره به کسب رتبه نخست دادگستری لرستان در شاخص های متعدد، بیان کرد: در اردیبهشت‌ ماه امسال تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ پرونده اضافه بر پرونده های وارده این دو ماه مختومه شده و بحمدالله رتبه نخست سلامت قضات در دو سال اخیر در سراسر کشور کسب گردیده و در این بازه زمانی ۳۷ مورد قصاص با مداخله بزرگان و ریش سفیدان منجر به رضایت شده است.

 

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر برخورد جدی و بدون اغماض با اراذل و اوباش، خاطرنشان کرد: طی جلسات مختلف کارشناسی این افراد شناسایی و سطح‌بندی شده و در دوسال اخیر برخوردهای شدید و محکمی با اراذل و اوباش و اشرار صورت گرفته است.

 

رزم ادامه داد: در ابتدای مدیریت اینجانب تعداد ۴۳ شعبه از شعب استان به عنوان شعبه نامتعارف وجود داشت که به ۷ شعبه در پایان سال ۹۹ کاهش یافته است.

وی افزود: در سال گذشته دوره‌های آموزشی قضائی و اداری برای همکاران دادگستری اجرا  و ارائه  آموزش‌های رایگان همگانی و  عمومی نیز برای اصناف و گروه های مختلف نظیر ضابطین عام و خاص، وکلا، کارشناسان و ... در دستور کار بوده است.

 

وی با اشاره به آزادی ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد با مجموع بدهی ۲۸ میلیارد تومان، افزود: در حال حاضر ۲۷ دفتر خدمات الکترونیک در استان فعال است.

 

رئیس کل دادگستری لرستان به جذب ۳۰ نفر قاضی از سال ۹۸ تاکنون اشاره کرد و گفت: از محل آزمون استخدامی سال ۹۶ نیز تعداد ۱۶۰ کارمند جذب دادگستری استان شده است.

 

رزم همچنین به افزایش ۳۰ شعبه به شعب دادگستری استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۰ شعبه مربوط به زمان سفر اخیر ریاست محترم قوه قضائیه به لرستان بوده است.

 

وی اظهار کرد: در نظرسنجی‌‌های به عمل آمده، ۷۰ درصد مراجعین به دادگستری کل استان لرستان  از عملکرد مجموعه قضایی ابراز رضایت داشته و دادگستری استان در زمینه تکریم ارباب رجوع حائز رتبه دوم کشوری شده است.

 

رئیس کل دادگستری لرستان از صدور مجوز راه اندازی تعداد ۷ دادگاه عمومی بخش در استان خبر داد و گفت:  تاکنون دو دادگاه عمومی در بخش های ویسیان و زاغه راه اندازی و افتتاح شده است.

 

رزم با بیان اینکه سال گذشته ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مورد ابلاغ الکترونیکی داشته ایم، گفت: با ابلاغ الکترونیک از مفسده‌های زیادی جلوگیری شده و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، تکریم ارباب رجوع در سطح بالایی فراهم گردیده است.

 

وی با اشاره به کاهش ۱۴ درصدی حجم پرونده‌های ورودی به دادگستری استان در سه ماهه اول امسال، گفت: در این مدت پرونده های مختومه به میزان ۳۰ درصد افزایش داشته است.

 

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به کشف ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فرار مالیاتی توسط اداره کل بازرسی استان، از بازگشت ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی استان به مجموعه منابع‌طبیعی توسط این مجموعه نظارتی خبر داد.

 

رزم ادامه داد: ۱۸۰۰ مورد سند در راستای حمایت از تولید و مسکن و همچنین ۴ هزار و ۴۰۰ رای در اجرای قانون نعیین‌تکلیف در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان صادر شده است.

 

به گفته رئیس شورای عالی قضائی لرستان در سال ۹۹ تعداد ۵۵ هزار و ۸۰۰ فقره  سند مالکیت مسکونی، اراضی و کشاورزی صادر گردیده است.

 

برچسب ها: لرستان ، قوه قضاییه ، شعب
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار