مهلت ۶۰ روزه حماس به تل‌آویو درباره اجرای تعهدات آتش‌بس
کد خبر: 1053065
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Pwv
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۳

صهیونیست‌ها نمی‌خواهند دست از تجاوزگری بردارند. شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت پلیس این رژیم، شب گذشته به محله شیخ‌جراح در قدس اشغالی حمله کردند و با ساکنان این محله درگیر شدند تا مشخص شود که این رژیم از موشک‌باران مقاومت درس لازم را نگرفته است. در همین حال، رئیس دفتر حماس در غزه تأکید کرد که در صورت اجرا نشدن تعهدات رژیم صهیونیستی در ۶۰ روز آینده مقاومت فلسطین نیز دور جدیدی از تنش را آغاز خواهد کرد.
به گزارش روزنامه رأی‌الیوم به نقل از رهبر یکی از گروه‌های فلسطینی، یحیی السنوار، رئیس دفتر حماس در جریان دیدار اخیر خود با گروه‌های فلسطینی سه شنبه تأکید کرده است که نوار غزه، در خصوص مسئله محاصره، گذرگاه‌ها، تبادلات تجاری، واردات کالا و مسئله بازسازی، تغییرات بنیادینی به خود خواهد دید. السنوار تصریح کرده است که اگر وضعیت کنونی غزه به همین منوال باقی بماند و رژیم صهیونیستی نهایتاً ظرف دو ماه دیگر، اقدامات عملی و ملموس انجام ندهد، حماس و سایر گروه‌های فلسطینی دست به تحرکاتی خواهند زد. بر اساس اطلاعات واصله به رأی‌الیوم، السنوار به گروه‌های فلسطینی گفت که رسماً از قاهره خواسته است وارد این مسئله شود و راهکاری پیدا کند تا صهیونیست‌ها به تعهدات خود در توافق آتش‌بس عمل کنند.
السنوار همچنین تهدید کرده است که در صورت اجرا نشدن تعهدات رژیم صهیونیستی، مقاومت فلسطین نیز دور جدیدی از تنش را آغاز خواهد کرد. وی همچنین در این دیدار، تأکید کرد که محاصره و بازسازی غزه و پرونده تبادل اسرا نیز در راستای تلاش‌های باج‌خواهانه رژیم صهیونیستی بوده و این تبادل، مهم‌ترین مانع است. رأی‌الیوم همچنین به نقل از منابع فلسطینی گزارش داد، رژیم صهیونیستی مانع پیشروی در این پرونده می‌شود و در تلاش است تا نتیجه‌ای نداشته باشد و بدین صورت مانع از کسب هر گونه پیروزی برای حماس شود.
پس از پایان دیدار گروه‌های مقاومت، حماس در بیانیه‌ای به تل‌آویو و متحدان آن درباره تعلل و این دست و آن دست کردن در شکستن محاصره نوار غزه و عدم پایبندی به روند شکستن محاصره هشدار داد.
حماس در بیانیه مذکور تأکید کرد که «مردم فلسطین و مقاومت آن‌ها مطلقاً در این باره سکوت نخواهد کرد و دشمن خواهد دید که ما برای تمام گزینه‌ها آماده هستیم و با تمام ابزار‌های مردمی و... مقاومت خواهیم کرد.» حماس همچنین تأکید کرد: «دشمن در سیاست باج‌خواهی و زورآزمایی کامیاب نخواهد شد. ما فشار بر مردم‌مان و تلاش برای ربط دادن پرونده‌ها به یکدیگر را نخواهیم پذیرفت.»
حمله شبانه صهیونیست‌ها به شیخ‌جراح
شهرک‌نشینان صهیونیست، شب سه شنبه مجدداً به منازل و خودرو‌های فلسطینی‌ها در محله «شیخ‌جراح» واقع در قدس اشغالی حمله کردند و با تشدید درگیری‌ها، پلیس رژیم صهیونیستی راه‌ها و جاده‌های منتهی به این محله را مسدود کرد.
به نوشته پایگاه خبری «عربی ۲۱»، در پی حمله شهرک‌نشینان به دارایی‌های فلسطینی‌ها، درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و شهرک‌نشینان در خیابان «۱» در نزدیکی محله شیخ‌جراح روی داد و صهیونیست‌ها به شماری از خودرو‌ها خسارت وارد کردند. صهیونیست‌ها همچنین، منزل شهید «عمر القاسم» واقع در خیابان «عثمان بن عفان» در این محله را به آتش کشیدند. در همین راستا، درگیری مشابهی در شهرک «العیسویه» در قدس اشغالی میان نظامیان صهیونیست و فلسطینی‌ها روی داد و جوانان فلسطینی در پاسخ به شلیک ممتد گاز‌های اشک‌آور و بمب‌های صوتی صهیونیست‌ها، مواد منفجره دست‌ساز به سوی نظامیان صهیونیست پرتاب کردند. بنا بر این گزارش، در حمله سه شنبه شب به محله شیخ‌جراح، «بزالل یوئل اسموتریچ» رئیس حزب راستگرای افراطی موسوم به «صهیونیسم مذهبی» نیز حضور داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار