افتتاح ورزشگاه آیلین ملکیان بانوی قهرمان ارامنه اصفهان
کد خبر: 1051177
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PST
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰
افتتاح همزمان چهار پروژه در منطقه پنج شهرداری اصفهان ؛
این ورزشگاه با هزینه ایی بالغ بر 4150 میلیارد ریال افتتاح گردید .این ورزشگاه که به همت و تلاش شهرداری مرکزی و شهردار منطقه پنج اصفهان صورت گرفت فرصتی شد تا این بار درسه شنبه از سری برنامه های یک افتتاح به ارامنه ایی داده شود که در حکیم نظامی اصفهان در کنار مردم اصفهان زندگی می کنند .

این ورزشگاه و این بانوی محترم نه تنها برای ارامنه قابل احترام هستند بلکه برای هر بانوی اصفهانی قابل احترام است تا سالیان بگذرد و نام آیلین ملکیان بر بلندای ورزشگاه به نیکی بدرخشد.

به گزارش رویا  مردانی خبر نگار جوان انلاین در اصفهان ، قدرت الله نوروزی ، شهردار اصفهان گفت: هر کجا میدان برای بانوان فراهم بوده به خوبی درخشیده اند و امروز گواهی می دهم بانوان در عرصه مدیریت شهری نیز عملکرد مطلوبی داشته اند.

نوروزی افزود : "آیلین ملکیان" به نام یکی از زنان افتخار آفرین ورزش ایران و سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال بانوان ایران ثبت شده است و زندگی مسالمت آمیز ادیان در یک شهر تاریخی زمینه ای فراهم می کند تا اینگونه در کشور و جهان بدرخشند و به همین دلیل شورای شهر در این شهر نام ورزشکاری از جامعه ارامنه را به نام یکی از افتخارآفرینان ارامنه نامگذاری کرده است. 

وی عنوان کرد :  اگر اصفهان امروز در جهان نامدار شده است تنها به واسطه میراث گذشتگان آن نیست بلکه نقش زنان امروز این شهر در عرصه های ورزشی توانسته است این نگین درخشان را بیش از گذشته نمایان کند.

شهردار ضمن اشاره به دوره مدیریت قبل اظهار کرد : در این دوره مدیریت شهری بیش از 38 نفر از مدیران در پست های رئیس اداره، رئیس سازمان و شهردار منطقه از بین زنان انتخاب شده اند که کار کمی نیست؛ این اقدام منجر به بهره مندی از توانمندی کسانی است که زحمت کشیده اند و می توانند در عرصه مدیریتی به مردم خدمت کنند.

شهردار مرکزی ادامه داد :  ما می توانستیم در چند روز آینده 800 میلیارد تومان پروژه را افتتاح کنیم تصفیه خانه تکمیلی سپاهان شهر، خیابان نظام، خط انتقال پساب، پیاده راه نظر میانی و چندین گذر دیگر در این منطقه آماده است و در آینده نزدیک شاهد چندین افتتاحیه دیگر با اعتبار بالغ بر 400 میلیارد تومان خواهیم بود و این نوید را به شهروندان اصفهانی و به مردم منطقه 5 می دهم که در آینده نزدیک چندین پروژه با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود .

وی در پایان عنوان کرد : همگی به گونه ای عمل کنیم تا عملکرد ما و نتایج آن متوجه مردم شود، نباید کاری کنیم تا این همه خدمت ارزشمند به کام مردم تلخ شود، صداقت در گفتار و رفتار و گزارش های صحیح در کنار بیان نقاط ضعف که منکر نقاط ضعف هم نیستیم، باید اعمال شود. امیدواریم در کنار همه بخش ها فارغ از نگاه های سیاسی هر روز شاهد حرکت رو به جلو برای این شهر و آیندگان باشیم.

 مجموعه ورزشی آیلین ملکیان (با رویکرد مادر و کودک) یکی از پروژه‌ های بهره‌ برداری شده در برنامه افتتاحیه امروز بود.که در  مجموعه با زمینی به مساحت یک هزار و ۴۰۰ مترمربع با زیر بنای دو هزار و ۱۰۰ مترمربع بنا شده که هزینه اجرایی آن ۳۵ میلیارد ریال و هزینه آزادسازی آن ۶۰ میلیارد ریال بوده است.

در ادامه تعریض پل شهید ستاریکه با هدف کاهش بار ترافیکی در رینگ سوم با صرف هزینه ‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انجام شده است. با افزایش عرض پل شهید ستاری، تردد وسایل نقلیه از دو لاین به سه لاین تغییر کرده است .  این پل به طول ۶۰۰ متر و عرض ۱۴.۸ متر است که سه متر به عرض آن اضافه شده است.

که فاز نخست خیابان آیت الله طاهری (حدفاصل خیابان شهدای صفه تا خیابان بهداری لشگر) و ساختمان پست برق در قالب مشارکت با ارتش به طول ۸۰۰ متر با عرض ۶۰ تا ۷۰ متر و عرض ترافیکی ۴۵ متر از دیگر پروژه‌ های منطقه ۵ است. هزینه اجرای فاز نخست خیابان آیت الله طاهری هزینه اجرایی ۳۰ میلیارد ریال بوده است.

امروز همچنین آئین بهره ‌برداری از احداث باند شمالی بلوار نظام سپاهان شهر و تعریض باند جنوبی و ساماندهی پارکینگ‌ها کلینیک شهدا برگزار شد.

؛ این خیابان حدفاصل بلوار بهمن تا بلوار قائم است که آزادسازی آن در توافق با فرماندهی سپاه پاسداران انجام شد. مشخصات این پروژه دو باند ۱۱ متر، رفیوژ میانی چهار متر، رفیوژ کناری ۱.۵ متر، پیاده رو در دو طرف و عرض پیاده رو دو متر در دو طرف است.

رضایی مدیر منطقه 5 شهرداری اصفهان گفت :   در جای جای بسکتبال اصفهان و کشور هر زمان بحث بانوان مطرح میشود نام ملکیان زبانزد خاص و عام بود ه است و  خوشبختانه این افتخار را داریم که این بانوی توانمند و ورزشکار در منطقه 5 شهرداری اصفهان سکونت دارد.

رضایی افزود :  این ورزشگاه در شهر دوستدار کودک ساخته شده است با  سیاست های کلان که علاوه بر پرداختن به ورزش نوجوانان  توجه خاصی به مادران نیز داشته باشد تا در کنار فرزندان خودشان نیز به ورزش بپردازد.

وی عنوان کرد :  تعریض پل شهید ستاری  در چند ماه گذشته مورد بهره برداری قرار گفته اما هنوز برای آن افتتاح رسمی صورت نگرفته بود. پل شهید ستاری در مسیر رینگ سوم ترافیکی شهر اصفهان قرار داردکه  عرض این رینگ در تمام نقاط ۱۱ متر است اما در محدوده این پل عرض کمتری داشت که باعث مشکلات ترافیکی شده بود در این راستا دو لاین پل به سه لاین افزایش یافت.

 با تعریض پل شهید ستاری معضل رینگ سوم به لحاظ ترافیک  در این نقطه با هزینه ‌ای بالغ بر حدود 8 میلیارد تومان برطرف شد.

شهردار منطقه پنج بیان کرد :  فاز نخست خیابان آیت الله طاهری(کمکی ارتش)بالاتر از سه راه حکیم نظامی با هزینه آزادسازی 280 میلیارد تومان و هزینه اجرایی 5 میلیارد تومان در تعاملات گسترده با ارتش مورد بهره برداری قرار گرفت. 

پارکینگ توحید:

 پارکینگ در حال احداث است وقتی می گویند  پارکینگ توحید با هزینه هنگفتی در حال احداث است قابلیت دفاع داردکه  بر اساس مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر اصفهان با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان گزینه های اولویت دار احداث پارکینگ در همین نقطه فعلی بود.

 فریده روشن ، معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت :

  هر میزان ایجاد سالن ها و اماکن ورزشی بیشتر در دستور کار قرار داده شود قدمی در راستای سلامت شهروندان انجام شده است.

برای اولین بار با همت همکارانم در شورای اسلامی شهر تصمیم بر این گرفته شد که نامگذاری ها تنها برای افرادی که از میان ما رفته اند نباشد و این نامگذاری برای افرادی که همچنان در قید حیات هستند هم صورت بگیرد.

روشن ادامه داد: خوشبختانه در این دوره مدیریت شهری علاوه بر اینکه مرکز توانمندسازی بانوان به نام بانو ارمنی  نام گرفت، ورزشگاه مادر و کودک منطقه 5 نیز به نام خانم آیلین ملکیان نامگذاری شد.

وی افزود : هر جایی که فرصت به بانوان داده شود آنها می توانند بدرخشند و خودشان را بعنوان یکی از افتخارآفرینان کشور ایران معرفی کنندمانند :

یکتا جمالی در رشته وزنه برداری

 فرزانه فصیحی در رشته دوومیدانی

گل نوش سبقت الهی در رشته تیراندازی

 رومینا سالک در رشته اسکیت

 از جمله افتخارآفرینان بانوی ورزشکار اصفهانی هستند که نشان داده اند می توانند برای اصفهان افتخار آفرین باشند.

 مدیر ورزش و فرهنگ شهرداری ضمن اشاره به عدالت جنسی در پایان عنوان کرد :  برای رعایت عدالت جنسیتی و عدالت فضایی مراکز متعددی در بخش های فرهنگی و ورزشی ایجاد شده که از افتخارات این دوره مدیریت شهری است که امیدوارم این مسیر امید در آینده نیز تداوم داشته باشد و تلاش هایی که در زمینه های مختلف برای تمام جنسیت های جامعه صورت گرفته ادامه داشته باشد و در آینده نیز شاهد اتفاقات خوبی در این مسیر باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار