مشارکت بالا دولت آینده را برای دفاع از منافع ملی قوی‌تر می‌کند
کد خبر: 1050867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PNT
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
رئیس کمیسیون انرژی مجلس:
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد که مشارکت بالای مردم در انتخابات به دولت آینده این توان را می‌دهد با پشتوانه مردمی از منافع ملی در مجامع بین‌المللی با قدرت بیشتری دفاع کند و با قاطعیت مذاکرات را نیز به نتیجه برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد که مشارکت بالای مردم در انتخابات به دولت آینده این توان را می‌دهد با پشتوانه مردمی از منافع ملی در مجامع بین‌المللی با قدرت بیشتری دفاع کند و با قاطعیت مذاکرات را نیز به نتیجه برساند.
فریدون عباسی‌دوانی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با فارس با بیان اینکه اگر مردم در انتخابات مشارکت کنند، مذاکرات در دولت آینده به نتیجه می‌رسد، گفت: پشتوانه نظام جمهوری اسلامی بعد از خداوند و امام زمان مردمی هستند که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شدند. در واقع اگر مردم نبودند انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به پیروزی نمی‌رسید.
وی با بیان اینکه ما نمی‌توانستیم به شکل کلاسیک در مقابل دشمن به پیروزی برسیم، عنوان کرد: امام خمینی (ره) باور مردم را تغییر داد و توانست با استفاده از پشتوانه مردمی طومار شاهنشاهی را در هم بپیچد و به زباله‌دان تاریخ بفرستد.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس ما نمی‌توانستیم تنها با تکیه بر ارتش مقابل دشمنان ایستادگی کنیم و در واقع حضور مردم در صحنه بود که معادلات دشمنان و غرب را برهم ریخت و با سیل عظیم حضور مردم در جبهه‌های جنگ توانستیم به پیروزی برسیم.
عباسی با بیان اینکه دشمنان با به راه انداختن جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشورمان قصد دارند مردم را از نظام ناامید کنند، اظهار داشت: متأسفانه نگاه و باور دولت فعلی برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی به بیرون از کشور و غرب بوده و اعتقادی به ایستادگی نداشته است، لذا دولت از ظرفیت و توانمندی عظیم داخل کشور برای مقابله با تحریم‌های دشمنان نیز غافل ماند. وی با تأکید بر اهمیت مشارکت بالای مردم در انتخابات۱۴۰۰ گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات به دولت آینده این توان را می‌دهد تا با پشتوانه مردمی از منافع ملی در مجامع بین‌المللی با قدرت بیشتری دفاع کند و با قاطعیت مذاکرات را نیز به نتیجه برساند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه برای رفع تحریم‌ها دو راه پیش روی کشور قرار دارد، خاطرنشان کرد: نخست مشارکت مردم در انتخابات و ایجاد انسجام در قوای مجریه، قضائیه و مقننه در کنار حاکمیت رهبری است.
عباسی‌دوانی ادامه داد: راه بعدی برداشته شدن تحریم‌ها، فشار بر رژیم صهیونیستی است تا بتوانیم این رژیم غاصب را به زانو درآورده و جایگاه مردود او را از بین ببریم. کاندیدا‌ها با استفاده از شعار‌هایی نظیر برخی شعار‌هایی که در انتخابات سال‌های ۷۶، ۹۲ و ۹۶ داده می‌شود و با آن درصدد فریب افکار عمومی و جذب رأی جوانان و زنان کشور بود، پرهیز کنند چراکه امروز مردم به این آگاهی رسیده‌اند که فریب این دست از شعار‌ها را نخواهند خورد، زیرا امروز ملت تنها بر اساس کارنامه و عملکرد به نامزد اصلح رأی خواهند داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار