هدف گذاری برای افزایش تولید شرکت خمیرمایه رضوی تا 7500 تن
کد خبر: 1050409
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PG5
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۸
مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی، با اشاره به تدوین برنامه های لازم برای تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید، دخالت دولت در قیمت گذاری محصولات این صنعت و مشکلات موجود در واردات تجهیزات را از مهمترین موانع پیش پای تولیدکنندگان برشمرد.

صنعت غذا سهم بالایی در تولید و گردش اقتصادی کشور دارد و به همین سبب نقش این صنعت در تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نیز مهم و تاثیرگذار است.

شرکت خمیرمایه رضوی از جمله مجموعه های مطرح صنعت غذا در سطح کشور است که تمام ظرفیت خود را برای افزایش تولید بهره وری به کارگرفته و امسال نیز تلاش می کند گام های مهمی را برای تحقق شعار سال بردارد. کارخانه خمیرمایه رضوی در سال 1380 به عنوان نخستین تولیدکننده خمیرمایه تر(تازه) در کشور افتتاح شد و اکنون پس از دو دهه فعالیت، اقدامات درخور توجهی در زمینه جهش تولید و بهبود کیفیت محصولات این حوزه انجام داده است.

 افزایش ظرفیت تولید به 7500 تن

مدیرعامل شرکت خمیرمایه رضوی درباره برنامه های این شرکت برای تحقق شعار سال 1400 می گوید: در سال جاری در صدد هستیم ظرفیت تولید را با1500 تن افزایش، از 6 هزار تن فعلی به 75000 تن در اردیبهشت سال 1401 ارتقاء دهیم.

محمد صادق مروارید ادامه می دهد: اجرای پروژه صنعت سبز یا به عبارتی دیگر طرح نوسازی و بهسازی تصفیه پساب کارخانه خمیرمایه رضوی نیز برنامه دیگری است که در سال 1400 عملیاتی خواهد شد.

 

عدم دخالت در قیمت گذاری و نیاز به تسهیل خرید تجهیزات

مروارید درباره حمایت های مورد نیاز هم اظهار می کند: چنانچه از دخالت های غیر حرفه ای در این صنعت، که یکی از مصادیق مهم آن دخالت در قیمت گذاری محصولات است، خودداری شود بیشترین حمایت و بالاترین رفع موانع انجام شده است. همچنین تسهیل واردات تجهیزات و قطعات مورد نیاز از جمله مهم ترین موانع پیشرفت صنایع تولید کننده خمیرمایه است که در این حوزه نیز نیازمند همراهی و مساعدت دولت هستیم.

مروارید ادامه می دهد: تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» در صنعت خمیرمایه کشور، نیازمند نقش آفرینی گمرک و وزارت صمت، به منظور حذف بروکراسی های اداری و همچنین عدم دخالت های غیرضروری وزارت صمت است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی