شاخص بورس ۱۷ هزار واحد رشد کرد
کد خبر: 1049948
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004P8e
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶

شاخص بورس در جريان معاملات روزگذشته بازار سرمايه با ثبت رشد ۱۷هزار واحدي مواجه شد.
به گزارش تسنيم، در جريان دادوستدهاي روزگذشته بازار سرمايه بيش از 7ميليارد و 503ميليون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشي بالغ بر 5هزار و 863ميليارد تومان در بيش از 700هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 17هزار و 377واحدي در ارتفاع يك‌ميليون و 156هزار و 913واحد قرار گرفت.
بيشترين اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام به نام نمادهاي معاملاتي شركت‌هاي فولاد مباركه اصفهان، ملي صنايع ملي مس ايران و سرمايه‌گذاري تأمين اجتماعي شد و در مقابل شركت‌هاي گروه مپنا، گروه مديريت سرمايه‌گذاري اميد و داروسازي جابرابن حيان با افت خود مانع افزايش بيشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس اين گزارش، در بازارهاي فرابورس ايران هم با معامله يك ميليارد و 976ميليون ورقه به‌ارزش 2هزار و 883ميليارد تومان در 317هزار نوبت، شاخص فرابورس (آيفكس) 109واحد رشد كرد و در ارتفاع 17هزار و 841واحد قرار گرفت.
در اين بازار هم بيشترين اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهاي معاملاتي هلدينگ صنايع معدني خاورميانه، پليمر آريا ساسول و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شركت‌هاي سنگ آهن گهر زمين، صنعتي مينو و گروه سرمايه‌گذاري ميراث فرهنگي بيشترين اثر منفي را بر اين شاخص به نام خود ثبت كردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار