افزايش سوانح و بي‌نظمي ترافيك در خاموشي شهر
کد خبر: 1049080
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oue
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶

خاموشي معابر و چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي در جريان قطع شدن مكرر برق، سوانح رانندگي و بي‌نظمي در ترافيك را افزايش داده است. دور تازه خاموشي‌ها در حالي سپري مي‌شود كه به‌زعم اعتراض عمومي و نگراني‌هاي صورت گرفته تلاشي براي رفع آن صورت نمي‌گيرد.
سردار كمال هاديانفر، رئيس پليس راهور تهران روز گذشته در حاشيه پنجمين رزمايش ارتقاي توان عملياتي و تحركات خودرويي پليس راهور به خبرنگاران گفت: شش هزار چراغ راهنمايي و رانندگي در تقاطع‌هاي تهران نصب شده‌است كه اگر بخواهيم هنگام قطع برق براي هر تقاطع دو مأمور پليس مستقر كنيم بايد ۱۲‌هزار نيروي خود را در تقاطع‌ها مستقر كنيم كه اين امر شدني نيست. وي ادامه داد: وزارت نيرو بايد طوري عمل كند كه هنگام قطع برق، جريان چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي از منبع ديگري تغذيه شود.
خدمات آنلاين
وي با اشاره به برگزاري آنلاين كلاس‌هاي آيين‌نامه راهنمايي و رانندگي هم گفت: اين كلاس‌ها در ۱۱۰ آموزشگاه تهران به شكل پايلوت اجرا شده و به زودي در سراسر كشور اجرا خواهد شد. سردار هاديانفر درباره خدمات آنلاين شماره‌گذاري هم گفت كه در مجموع در تلاش هستيم با افزايش خدمات غير‌حضوري تا بيش از ۹۰‌درصد اين اقدامات به صورت غير‌حضوري انجام شود و فقط ۸ تا ۱۰‌درصد آن از طريق مراجعه حضوري انجام شود كه به‌زودي آن را در سراسر كشور اجرايي خواهيم كرد.
سفر‌هاي نيمه خرداد و منع تردد شبانه
رئيس پليس راهور درباره سفرهاي تعطيلات‌۱۴ و ۱۵‌خرداد هم گفت كه تاكنون تصميمي در اين باره گرفته نشده و چيزي هم به ما گفته نشده اما وزارت بهداشت بايد بررسي‌هاي لازم را انجام داده و با توجه به چگونگي شيوع و شرايط شهرها نظر خود را اعلام كند. وي درباره اجراي طرح منع تردد شبانه و محدوديت سفرهاي بين شهري هم گفت كه شهرهاي قرمز ما كاهش يافته اما همچنان محدوديت سفر در شهرهاي قرمز و نارنجي وجود دارد. در حال حاضر محدوديتي براي سفر به شهرهاي وضعيت زرد وجود ندارد. در مورد منع تردد شبانه در تمام شهرها اين طرح از ساعت‌۲۲ تا ۳ بامداد اجرا مي‌شود.
افزايش سوانح
سردار محمدحسين حميدي، رئيس پليس راهور تهران هم درباره قطعي‌هاي نامنظم برق گفت كه قطع شدن برق و كم شدن ديد رانندگان باعث شده آمار تصادفات خسارتي و جرحي در سطح شهر تهران بالا برود. وي ادامه داد: با توجه به قطعي برق در تقاطع‌ها و چهارراه‌ها علاوه بر سردرگمي رانندگان در عبور از محل، تعداد سوانح افزايش يافته و امكان بروز تصادفات شديد و خسارت به خودروها تا حد زيادي افزايش يافته است. وي تصريح كرد: قطعي برق در تهران باعث نابساماني در تقاطع‌ها، اخلال در نظم شهري و وضعيت ترافيكي نامناسب شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار