افت ۵ تا ۱۰ درصد یادگیری دانشجویان در آموزش مجازی
کد خبر: 1048991
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OtD
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: سطح یادگیری دانشجویان این دانشگاه در دوران برگزاری مجازی کلاس‌ها به نسبت زمان آموزش حضوری، فقط ۵ تا ۱۰ درصد کاهش داشته است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید محمدحسین کریمیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره منویات رهبر معظم انقلاب و ابراز نگرانی ایشان از افت یادگیری دانشجویان در پی آموزش مجازی، اظهار کرد: آموزش مجازی قابل قیاس با آموزش حضوری نیست و طبیعی است که در این ایام، تا حدی شاهد افت یادگیری دانشجویان باشیم.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که سطح یادگیری دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در دوران برگزاری مجازی کلاس‌ها به نسبت زمان آموزش حضوری، فقط ۵ تا ۱۰ درصد کاهش داشته است.

کریمیان ادامه داد: البته در بحث برگزاری کارگاه‌ها و ارائه دروس آزمایشگاهی که نیاز به حضور دانشجو در دانشگاه‌هاست، مشکلاتی وجود دارد و افت یادگیری در این بخش به وضوح اتفاق افتاده و منکر آن نمی‌شویم.

* بروز تقلب در برگزاری آزمون‌های مجازی

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره بروز تقلب در برگزاری آزمون‌های مجازی، گفت: برگزاری مجازی آزمون‌ها زمینه بروز تقلب از سوی دانشجویان را بیش از پیش فراهم کرده، اما می‌توان با الزام دانشجویان به روشن کردن دوربین حین برگزاری آزمون، به کنترل آن پرداخت و از صحت امتحان اطمینان حاصل کرد.

وی تصریح کرد: از طرفی، برای جلوگیری از تقلب می‌توان در طول ترم تحصیلی به صورت مستمر آزمون‌هایی برگزار کرد و از این طریق به ارزیابی سطح دانش دانشجویان پرداخت و نمره دهی را محدود به آزمون نهایی نکرد.

کریمیان با بیان اینکه آزمون‌های پایانی ترم دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه امیرکبیر به صورت مجازی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با انجام عملیات واکسیناسیون دانشگاهیان، زمینه برگزاری حضوری ترم اول تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ فراهم شود.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار