«ساجي» با شكل و شمايل تازه منتشر مي‌‌شود
کد خبر: 1048885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OrV
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
در آستانه سالروز آزادسازي خرمشهر

كتاب «ساجي» خاطرات نسرين باقرزاده به قلم بهناز ضرابي‌زاده با طرح جلد و صفحه‌آرايي جديد توسط نشر سوره مهر روانه بازار كتاب مي‌شود.
به گزارش «جوان»، «ساجي» دربردارنده خاطرات نسرين باقرزاده است. دختري خرمشهري كه همراه با همسرش بهمن باقري در خرمشهر زندگي خوبي داشته هرگز فكرش را هم نمي‌كرد كه جنگ وارد خانه‌اش شود، به ناگاه با شروع جنگ معادله‌هايش به هم مي‌ريزد. باقرزاده روزهاي ابتدايي جنگ را در خرمشهر سپري مي‌كند، اما بعد مجبور به ترك خرمشهر مي‌شود و همراه ديگر زنان خانواده به شيراز مي‌رود، ولي مردها در خرمشهر مي‌مانند و از اين شهر حفاظت مي‌كنند. روايت اين كتاب را بايد روايت زندگي در روزهاي جنگ ناميد؛ روايتي كه در آن تصويري متفاوت از حضور زنان در جنگ و همراهي آنان پابه‌پاي مردانشان را مي‌بينيم. كتاب از پيش از آغاز جنگ و سال‌هاي كودكي راوي آغاز مي‌شود ولي با آغاز جنگ اوج مي‌گيرد و روايتي تازه و زنده از مقاومت در خرمشهر و دفاع مقدس را شاهد هستيم.
نويسنده كه پيش از اين كارهايي چون «دختر شينا» و «گلستان يازدهم» را در كارنامه داشته است اين‌بار سراغ يكي از زنان خرمشهري رفته و روايت او از روزهاي جنگ و دفاع را براي مخاطب تدوين و تأليف كرده كه در آن تصويري ديده نشده از زندگي زير خمپاره و آتش را به نمايش درآورده است.
بر اساس اين گزارش تاكنون دو ترجمه به زبان‌هاي انگليسي و عربي از اين كتاب منتشر شده است تا مخاطبان اين دو زبان نيز از خاطرات دختري ايراني كه در گيرودار جنگ زندگي را ادامه داده و كم نياورده باخبر شوند.
چاپ پنجم اين كتاب با طرح جلدي متفاوت از چاپ‌هاي قبلي و صفحه‌آرايي جديد در آستانه سالگرد حماسه آزادسازي خرمشهر در سوم خرداد، از سوي نشر سوره مهر روانه بازار كتاب خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار