بلاتكليفي ماليات واحدهاي باقيمانده طرح مسكن مهر
کد خبر: 1048750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OpK
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۰

در حالي مسئولان وزارت راه وعده اتمام مسكن مهر را تا پايان دولت روحاني مي‌دهند كه موضوع ماليات واحدهاي باقيمانده اين طرح در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.
به گزارش تسنيم، معاون وزير راه و شهرسازي در واكنش به مطالبه مبالغ 2 تا 10 ميليون توماني برخي سازندگان پروژه‌هاي مسكن مهر از متقاضيان تحت عنوان ماليات افزود:‌«‌چند سال پيش بر اساس يك نظريه يا شكايت ديوان عدالت اداري محدوديت نرخ ماليات - براي واحدهاي مسكن مهر- را كه حدود 90 درصد از پروژه‌هاي اين طرح از آن منتفع شده‌اند، تمام شده و رفته‌است. باقيمانده واحدها دچار مشكلي شده و با ابطال مصوبه اينها را دچار مسئله كرده‌است.» محمودزاده بيان كرد: البته يك ديدگاهي وجود دارد و مطابق استعلام از ديوان عدالت اداري اين مصوبه عطف به ماسبق نمي‌شود. كساني كه از آنها ماليات مطالبه شده واحدهاي آن تمام قبل از اين بخشنامه شروع شده و ما معتقديم كه مشمول ابطال بخشنامه نمي‌شوند، بايد با همان شرايط قبلي - ماليات آنها- محاسبه شود و به حساب‌هاي سازمان امور مالياتي واريز خواهد شد.
بر اساس اظهارات متعدد مسئولان وزارت راه و شهرسازي پرونده پروژه‌هاي بدون معارض مسكن مهر قرار است تا پايان عمر دولت روحاني بسته شود،‌اما اين پروژه‌ها چند ماهي است دچار معارض ديگري به ‌نام سازمان امور مالياتي شده‌اند. خرداد ماه سال 98 هيئت وزيران مصوب كرد كه پروژه‌هاي مسكن مهر از پرداخت ماليات معاف نيستند؛ مصوبه‌اي كه امروز به مشكل بزرگي براي متقاضيان مسكن مهر تبديل شده‌است.
برخي پيمانكاران مسكن مهر نيز از اين فرصت نهايت استفاده برده و در شهرهاي جديد تحويل واحدهاي مسكن مهر را منوط به واريز مبلغ ماليات به حساب خود اعلام مي‌كنند. ماجرايي كه چند ماه از آغاز آن مي‌گذرد و گويا قرار نيست مسئولان و مديران ذي‌ربط وزارت راه و شهرسازي به آن رسيدگي كنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار