تاکید دوباره IOC به برگزاری المپیک/ تضمین ایمنی با واکسیناسیون شرکت کنندگان
کد خبر: 1048719
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Oop
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷
رییس کمیسیون هماهنگی کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که این بازی‌ها در شرایط ایمن برگزار می‌شود.
جلسه هماهنگی برای برگزاری بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و با وجود افزایش اعتراض‌ها در ژاپن نسبت به برگزاری این بازی‌ها، جان کوتس رییس کمیته هماهنگی کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد بیش از هر زمان دیگری روشن است که برگزاری این بازی‌ها برای همه شرکت کنندگان و مردم ژاپن ایمن خواهد بود. در حال حاضر، در شرایط اضطراری مسابقات آزمایشی المپیک پنج رشته ورزشی بدون مشکل برگزار شد.

او ادامه داد: ۷۵ درصد از ساکنان دهکده ورزشکاران یا واکسینه شده‌اند یا تضمین داده‌اند که واکسن می‌زنند. امیدوارم تا زمان برگزاری این بازی‌ها این رقم به بیش از ۸۰ درصد برسد. ممکن است کمیته‌های ملی المپیک سایر پرسنل شرکت کننده در بازی‌ها، از جمله نمایندگان رسانه‌ها را واکسینه کنند.

او ادامه داد: کمیته بین المللی المپیک همچنین برنامه‌ای ایجاد کرده است که می‌تواند پرسنل پزشکی از خارج کشور را برای کمک به این رویداد به بازی‌ها ارسال کند. این طرح با هدف کاهش ترس در ژاپن مبنی بر اینکه کادر درمان ژاپن در بازی‌ها هم به کار گرفته شوند، اجرا می‌شود.
سیکو هاشیموتو، رئیس توکیو ۲۰۲۰ تأیید کرد: تعداد شرکت کنندگان در بازی‌ها از خارج به ۵۹۰۰۰ نفر کاهش یافته است. ۲۳۰۰۰ نفر آن شامل مقامات کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون‌های بین المللی هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار