تزریق روزانه ۶۵۰۰ واکسن کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد
کد خبر: 1048408
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ojo
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
معاون بهداشتی دانشگاه خبر داد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تزریق روزانه ۶۵۰۰ واکسن کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

مهدی قلیان  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:واکسیناسیون  افراد در سنین ۷۵ سال به بالا از هفته گذشته شروع شده‌است که در ابتدا واکسیناسیون از سنین ۷۸ تا ۸۰  سال انجام شد، سپس سنین ۷۶ به بالا را واکسینه کردیم و در حال‌حاضر نیز از سنین ۷۵ به بالا را واکسن زدیم تا تجمع ایجاد نشود و از میان مراجعین  ۷۵سال به بالا ۳۵ درصد واکسینه شده‌اند. 

وی یا بیان اینکه به طور میانگین ۲۰ تا ۳۰ درصد از مردم تمایل به واکسن زدن ندارند، ادامه داد: افرادی که پرونده الکترونیک دارند، پرونده آن‌ها در سامانه موجود است و ما با آن‌ها  تماس می‌گیریم و نوبت‌دهی برای تزریق واکسن انجام می‌شود و افرادی که پرونده ندارند دو راهکار به آن‌ها پیشنهاد می‌کنیم؛ این افراد می‌توانند به  سایت سلامت ( https://salamat.gov.ir) مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند. ما هر روز در سایت کشوری اطلاعات مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد را  رصد کرده  و اطلاعات افراد را بارگذاری می‌کنیم و سپس به آن‌ها نوبت تزریق واکسن می‌دهیم. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: راهکار بعد این است که افراد با شماره ۱۹۱ تماس بگیرند و محله‌ زندگی خود را بگویند و بپرسند که کجا می‌توانند واکسن بزنند، همکاران ما به صورت آنلاین آن‌ها را راهنمایی می‌کنند و می‌گویند برای دریافت واکسن همراه با کارت ملی به کجا مراجعه کنند. 

وی تاکید کرد: واکسیناسیون درمورد افراد ۷۵ سال به بالا تا هر سنی که بالاتر از این باشد، بدون هیچ‌گونه محدودیتی انجام می‌شود و برای همه افراد ایرانی مراجعه‌کننده و حتی اتباع  واکسن تزریق می‌کنیم. 

قلیان در پایان تصریح کرد: در حال‌حاضر براساس مراجعینی که ما داریم روزانه ۶۵۰۰ واکسن برای گروه‌های سنی تزریق می‌شود؛ یعنی هرکس بیاید ما جوابگو هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی