استفاده بدون مجوز دستگاه‌های دولتی از «ماینر» ممنوع
کد خبر: 1047678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OY2
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۶
استاندار تهران گفت: با مدیران دستگاه‌های دولتی که بدون مجوز از دستگاه‌های استخراج رمزارز‌ها استفاده می‌کنند برخورد جدی خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: انوشیروان محسنی بندپی درباره استفاده از دستگاه‌های استخراج رمز ارز‌ها در شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی گفت: این دستگاه‌ها برق زیادی مصرف می‌کنند و امروز در شرایطی قرار داریم که باید الگوی بهینه مصرف را در دستور کار قرار دهیم لذا هر دستگاه دولتی و هرجایی که مجوز لازم را برای استفاده از ماینر‌ها (دستگاه‌های استخراج رمز ارزها) را نداشته باشد به محض ارسال گزارش اقدام خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: با مدیران دستگاه دولتی که از این دستگاه‌ها استفاده می‌کند برخورد جدی صورت خواهد گرفت، اما تاکنون در این زمینه گزارشی نداشته ایم.

حناچی، شهردار تهران نیز در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص استفاده از ماینر‌ها و استخراج رمزارز‌ها در مجموعه شهرداری تهران گفته بود: هر کجا برق فراوان وجود داشته باشد و فضا فراهم شود استفاده از ماینر‌ها ممکن است انجام شود از ابتدای دوره گزارش‌هایی در این خصوص داشتیم که با آن‌ها برخورد کردیم. قطعا کار شهرداری تهران تولید رمزارز نیست لذا هرگاه گزارشی در این خصوص داشته باشیم برخورد می‌کنیم و دستگاه‌های نظارتی نیز در این خصوص وارد عمل خواهند شد.

پاداش ۱۰ میلیونی برای عاملان کشف ماینر‌ها

سخنگوی صنعت برق نیز پیش‌تر با هشدار به مراکز استخراج رمز ارز که از برق غیرقانونی برای این کار استفاده می‌کنند، اعلام کرده بود: اینگونه مراکز غیرمجاز در صورت شناسایی، به مراجع قضایی معرفی و به پرداخت جریمه محکوم خواهند شد و در عین حال عاملان شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، تا سقف ۱۰ میلیون تومان نیز مشمول دریافت پاداش خواهند بود.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار