فعال‌شدن سامانه نوبت‌دهی در تمامی واحد‌های قضایی پایتخت
کد خبر: 1047613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OWz
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران از فعال شدن سامانه نوبت‌دهی در تمامی واحد‌های قضایی در تهران خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران از فعال شدن سامانه نوبت‌دهی در تمامی واحد‌های قضایی در تهران خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم.

حسن بابایی، معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران در نشست مشترک معاونان قضایی، رئیس کل محاکم تهران با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری در سال ۱۳۹۹ گفت: با تلاش قضات در سال گذشته وضعیت خوبی را داشتیم.

معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران خاطر نشان کرد: در برخی از حوزه‌ها نتایج مطلوبی حاصل‌شده از جمله در تجدید‌نظر ۴۲ درصد و در شعب حقوقی ۸ درصد، کیفری دو ۳۰درصد، دادگاه انقلاب ۲۸ درصد و در مجموع در پایان سال ۹۹ تعداد ۱۴ هزار فقره عملکرد مثبت داشته‌ایم. وی افزود: در حال حاضر روند کاهش پرونده‌های مسن در مجتمع‌های قضایی شهید بهشتی، مدنی، مدرس و عدالت در وضعیت مطلوبی قرار دارد. بابایی اظهار کرد: سامانه نوبت‌دهی در تمامی واحد‌های قضایی فعال‌شده و وضعیت کاری تمام شعب از لحاظ رسیدگی و پاسخگویی کامل مشخص‌شده و در تلاش هستیم با استفاده از فناوری، ورود ارباب رجوع را ضابطه‌مند کنیم و به وضعیت مطلوب برسانیم. معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران متذکر شد: با وجود بالا بودن سرانه ارجاع پرونده به قاضی استان تهران نسبت به سایر استان‌های کشور و انتظار دادرسی دقیق و متقن در تلاش هستیم به‌رغم وجود کمبود و مشکلات کادر قضایی را پیگیری و حل کنیم و در این زمینه پایش نیرو‌های قضایی در استان تهران آغاز شده و برخی از شعب غیر فعال‌شده و شعب بلاتصدی تأمین نیرو و فعال خواهند شد. وی گفت: در سال ۱۳۹۹ آمار قابل قبول و خوبی داشتیم و اگر این همت، تلاش و همکاری به این شکل ادامه پیدا کند، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به موجودی معادل سال ۱۳۹۰ خواهیم رسید و این برگ زرین و موفقیتی بزرگ برای دادگستری استان تهران خواهد بود. بابایی افزود: در اسفندماه ۱۳۹۹ برخلاف عملکرد ماه پایانی در یک دهه اخیر برای اولین‌بار عملکرد مثبتی داشتیم و همچنین موجودی پرونده‌های وارده و مختومه در اسفندماه ۹۹ در مقایسه با اسفندماه ۹۸ افزایش چشمگیری داشته‌است و عملکرد مطلوب و مثبتی در کاهش آمار داریم. معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان تهران اظهار کرد: تعداد شعب نامتعارف و بالای هزار فقره در استان تهران را به هفت شعبه کاهش دادیم و در حال حاضر تنها چهار شعبه در شهریار، یک شعبه در رباط کریم و در شهر تهران فقط دو شعبه با موجودی بالای هزار فقره داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار