ما خواستیم کودکان کار ایجاد شوند
کد خبر: 1047580
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OWS
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
مدیر عامل جمعیت مردم نهاد سلوی در حصه اصفهان :
سعید یوسفی گفت :در 15 ماه کار شبانه روزی خود که سه بخش کودکان ، مادران ، پدران را تحت پوشش قرار میدادیم به این باور رسیده بودیم که تنها علت وجود کودکان کارراداریم و درشهرمان اصفهان و افزایش روز به روزآنها تنها مسائل اقتصادی خانواده می باشد.

به گزارش خبر نگار جوان آنلاین از اصفهان، مدیر عامل جمعیت مردم نهادسلوی در محله حصه اصفهان اظهار کرد : مشکل اصلی این کودکان خود ما هستیم که تولید شان می کنیم درحالیکه با ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی اقدام به کمک خواهیم کرد در حالیکه با آن کودکان بیگانه هستیم .

وی با بیان اینکه ما سالهایی از عمر خود را به مسافرت به نقاط مختلف ایران بیان کرد :ما 10 سال از وقت خود را صرف مسافرت به نقاط مختلف کشورکردیم از  تهران تا سیستان و بلو چستان ، کرمانشاه و دیدیم  هر شهری  معضلات و مشکلات خودش را داشت .

مدیر عامل سلوی افزود :  تمام  افراد خلاف کار  دولتها کودکان خیابان گرد ی هستند که به مرحله ایی خواهند  رسیدکه  خود را با کارهای بد و خلاف نشان  خواهند دادو  این اتفاقات در آینده ایی نه چندان دور از معظلات   جامعه خواهد شد .

یوسفی تصریح کرد :وجود  خفاش شب در تهران باعث ایجاد رعب وحشت زیادی  شده بود در  مصاحبه ایی که با او شد دلیل این قتلها و صلاخیهای وحشیانه رامقارن با   زمانی دانست که مانند  توپ فوتبال از اطرافیان مورد تجاوز قرار می گرفت به گونه ایی که هیچگاه فراموشش نشده است پس این دیده نشدنها ، یعنی انجام شدن اتفاقات بد و جبران ناپذیری که نتیجه ایی به غیر از ترس و تردید نخواهد داشت .

 وی افزود : همه ما مردم جامعه کودکان را دوست داریم و تشویق شان خواهیم کردولی کودکان کار را نه می بینیم و نه از حضورشان اطلاع داریم .

یوسفی  اشاره به اینکه این دیده نشدنها یعنی بزرگترین خطر برای فرداهایی  که این کودک کار شناخته شوند  با کارهای بد مثل بریدن رگ گردن در جامعه به آن افتخار کنند .این درد جامعه  خواهد بود یعنی مرگ باورها و اعتقادتمان .

لیلی محمدی روانشناس بالینی در اصفهان هم گفت : از بین رفتن  باورها و  اعتقادات ، و خراب شدن کاخ آرزوی زندگیها ، سوختن خانواده ایی در آتش حسرت تردید و شک همه  کلمات نا خوشایندی هستند که اگر برای یک لحظه به این معظل بدون سانسور و حذف شدن نگاه کنیم آن وقت نگران فرداها ی زندگیهایمان خواهیم بود حتی  نگران از بیرون رفتن ، برگشتن ودر خیابان قدم زدن .

وی با بیان اینکه با  ترس و عذاب زندگی کردن بیان کرد: :  این کلمات ذهن را درگیر می کند و ذهن این  ناراحتیها را به عقب خواهد انداخت تا آرامش افراد محیا شودیعنی  عقل همه چیز را خوب نشان خواهد داد.

روان شناس بالینی افزود : صبحها که از منزل خارج می شوید عده ایی را  در سطل های زباله خواهید دید  که با دست و پا زدن سعی در بیرون آوردن لقمه ایی نانی دارند تا شکمهای گرسنه را سیر کنند .  این دردی است که درمان دارد ولی حاضر به درمان آن نیستیم . درمانی که شامل تک تک افراد جامعه خواهد شد  تا مسئولانی که جزیی از این جامعه هستند .

لیلی محمدی تصریح کرد :   ما شاهد آدمهایی هستیم که فقط می آیندو می روندو  هیچگاه به معظلات فکرنخواهیم کرد و این بی فکری را در چند سال دیگر  خواهیم دید .

وی افزود : زمانی که در  گوشه و کنار کوچه ها کودکی  گریه می کند. چون می خواهد بگوید از تاریکی می ترسد و  سالهای بعد، چون بزرگ شده است نه تنها نمیترسد بلکه از ترس کودکیش بعنوان ترس جامعه استفاده خواهد کرد و شکارچی خواهد شد .

روان شناس بالینی گفت : شکارچی فردی را شکار می کند حرمت او را  می شکند و صدای فریاد شکار همان صداهای زجه و خواهش های دوران کودکی شکارچی است پس احساس پشیمانی نخواهد کرد .متاسفانه باید از آینده این کودکان ترسید از آینده ایی که هنوز نرسیده . هر کدام از ما آینده خود را روشن و پر نور خواهیم دید بدون اینکه بدانیم در گوشه و کنار همین شهر صدای زجه کودکان کار که با صدای حیوانات در آمیخته شده ودر کوچه رها شده  . گویی جغد شومی است که ناله می کند و ترس را هزاران بار نجوا می کند.ولی افسوس که کسی به فکر آنها نبوده است رویا مردانی

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار