بازسازی و مقاوم سازی خط لوله تغذیه گاز خرم‌آباد
کد خبر: 1047166
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OPm
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
مدیرعامل شرکت گاز لرستان:
گودرزی، با اشاره به اینکه خط لوله تغذیه گاز۱۶ اینچ خرم‌آباد در سیل ۹۸ آسیب دیده بود، گفت: این خط تغذیه بازسازی و مقاوم سازی شد.

به گزارش جوان از لرستان، کرم گودرزی، امروز(20 اردیبهشت)، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خط لوله تغذیه گاز۱۶ اینچ خرم‌آباد بازسازی و مقاوم‌سازی شد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با اشاره به اینکه مقاوم سازی و تاب آوری خط تغذیه ۱۶ اینچ خرم آباد از خطوط مهم است، افزود: این خط تغذیه در تأمین گاز صنایع غرب این شهرستان و روستاهای اطراف نقش بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه این خط تغذیه در سیل ۹۸ آسیب دیده بود و به صورت موقت تعمیر و مقاوم سازی شد، خاطرنشان کرد:  با بررسی های انجام شده تغییر مسیر و تعمیق حدود ۷۰۰متر از خط لوله مذکور انجام و خط لوله قدیمی در معرض سیل بطور کلی از مسیر رودخانه جمع آوری شد. 

گودرزی بیان کرد: همزمان با تغییر مسیر و تعمیق این خط تغذیه، نصب یک عدد شیر ۱۶ اینچ جهت تاب آوری شبکه و اطمینان از جریان پایدار گاز برای صنایع شهرستان خرم آباد طراحی و نصب شد.

وی ادامه داد: با اجرای این عملیات، امکان تغذیه جداگانه هرکدام از ایستگاه های «صبور» و «کمالوند» فراهم می شود.

گودرزی یادآور شد: پتروشیمی لرستان، شهرک صنعتی شماره ۲، نیروگاه برق کوثر، الکل سازی شهید رسولی و مجتمع فولاد خرم آباد در مسیر این خط تغذیه قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان خاطرنشان کرد: از مجموع مصرف کنندگان گاز استان ۵۴۷ هزار و ۷۸ مشترک خانگی، ۲۵ هزار و ۳۳۶ عمومی و یک هزار و ۱۵ مشترک صنعتی هستند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار