عدم اختصاص سهمیه‌واکسن برای پاک‌بانان قوچانی
کد خبر: 1047164
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OPk
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
مدیر شبکه بهداشت ودرمان قوچان خبرداد:
مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان گفت: واکسیناسیون بر اساس ۴ فاز و اولویت‌های اعلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت می‌گیرد که تاکنون لیست و سهمیه‌ای برای واکسن پاکبانان در قوچان مشخص نشده است.

فرشید فتحی مقدم در یک نشست خبری در خصوص تشریح اقدامات و فعالیت‌های پیشگیرانه ویروس کرونا در این شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان، اظهار کرد: رنگ‌بندی‌ها بر اساس دو پارامتر انجام می‌شود یک رنگ‌بندی مربوط به اعمال محدودیت‌ها و دیگری تعداد بستری‌ها است که بر اساس میزان بستری قوچان قرمز اما در سیر نزولی بیماری قرار گرفته‌ایم و وضعیت شهرستان نارنجی است.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان با یادآوری اینکه پیک بستری‌ها در این شهرستان طی هفته‌های اخیر به ۸۷ مورد در یک روز رسیده بود، افزود: در حال حاضر این سیر بستری‌ها نزولی شده و از ۶۱ مورد بستری در روز قبل به ۴۷ مورد در امروز رسیده‌ایم و این روند در حال کاهش است.

وی با اشاره به اجرای طرح واکسیناسیون کرونا هم‌زمان با سراسر کشور در این شهرستان طی ۴ فاز، بیان کرد: در فاز اول کادر بهداشت و درمان در دستور کار قرار گرفت که باید ۱۰۰ درصد واکسیناسیون انجام می‌شد اما تنها در قوچان یک هزار و ۱۴۵ نفر تمایل به این کار داشتند.

فتحی مقدم با بیان اینکه تاکنون ۱۴۳ بیمار خاص و ۲۳ جانباز تحت واکسیناسیون کرونا در قوچان قرار گرفتند، ادامه داد: در مرحله جدید باید ۲ هزار و ۸۶۷ فرد بالای ۸۰ سال در این شهرستان واکسینه شوند که تاکنون حدود ۴۱ درصد از این جمعیت هدف یعنی یک هزار و ۴۴۱ نفر واکسن دریافت کرده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان با تأکید بر اینکه مشکلی از نظر تأمین واکسن در قوچان برای هیچ‌کدام از گروه‌های هدف وجود ندارد، تصریح کرد: واکسیناسیون بر اساس لیست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت می‌گیرد که تاکنون درباره واکسن پاکبانان فهرستی داده نشده و سهمیه‌ای به شهرستان اختصاص نیافته است.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۷ هزار و ۸۰۵ نمونه‌گیری از افراد بومی قوچان انجام‌ شده که ۶ هزار و ۲۵۹ مورد مثبت، ۱۱ هزار و ۳۴۰ مورد منفی و ۲۰۶ مورد نتیجه نامشخص بوده است.

فتحی مقدم تعداد فوتی‌های بومی در این شهرستان را تاکنون ۶۰۸ مورد دانست که نتیجه آزمایش ۲۷۸ مورد آن‌ها مثبت بوده است و خاطرنشان کرد: از میان کارکنان آموزش‌وپرورش ۲۷۷ مورد و از میان دانش‌آموزان ۶۱۰ مورد نمونه‌گیری صورت گرفته که در میان کارکنان ۱۳۶ مورد مثبت و دانش‌آموزان ۱۳۹ مورد مثبت اعلام‌ شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان با اشاره به غربالگری حدود ۳ هزار مادر باردار طی یک سال گذشته برای پیشگیری از بیماری کرونا گفت: تاکنون ۴ مرحله غربالگری انجام‌ شده که ۲۰۴ مورد ابتلای مثبت به کرونا شناسایی شد و متأسفانه ۲۵ نفر در بیمارستان بستری و یک مادر باردار نیز جان خود را از دست‌ داده است.

پلمب مطب پزشک متخصص در قوچان

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان قوچان نیز در این جلسه با اشاره به توزیع سه هزار بسته حمایتی در این شهرستان در قالب طرح شهید سلیمانی گفت: در اجرای این طرح انجام آزمایش‌های تست پی.سی.آر در پیک چهارم کرونا به اوج خود رسید به‌گونه‌ای که از ۷ هزار و ۶۰۰ کیت تشخیص سریع دریافت شده در این شهرستان تنها ۸۰۰ کیت باقی‌مانده است.

پرویز دلاور بیشترین تست پی.سی.آر انجام‌ شده را مربوط به فروردین‌ماه سال جاری دانست و تصریح کرد: طی ماه گذشته دو هزار و ۶۳ تست پی.سی.آر و دو هزار و ۱۱۵ تست سریع انجام‌ شده و در ماه جاری نیز ۹۱۳ مورد تست برای رهگیری کرونا انجام‌ شده است.

وی ادامه داد:تاکنون دو هزار و ۳۷ مورد بازدید از اماکن تهیه و توزیع و ۳۴۲ مورد اماکن عمومی صورت گرفته که ۱۰۴ مورد معرفی به تعزیرات در اماکن تهیه و توزیع و ۱۷ مورد اماکن عمومی انجام‌ شده است.

معاون شبکه بهداشت و درمان قوچان از صدور ۴۶ مورد اخطار بحرانی و ۲۰ مورد پلمب اماکن متخلف در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: ۱۷ مورد اخطار عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مطب پزشکان و آزمایشگاه‌ها این شهرستان ابلاغ که یک مورد مطب پزشک متخصص منجر به پلمب شد.

دلاور همراهی اصناف را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان قابل‌ قبول ارزیابی کرد و افزود:بر اساس معیارها کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به بانک‌ها و دفاتر پیشخوان بوده که در این راستا یک دفتر پیشخوان پلمب و به یک بانک اخطار ۲۴  ساعته داده شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی