ازدواج در استان اردبیل نسبت به سال گذشته افزایش یافت
کد خبر: 1047146
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OPS
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل:
مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: آمار ازدواج در استان اردبیل طی نخستین ماه امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اردبیل، شهرام رسولی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: برخلاف ماه‌ها و سال‌های گذشته که رشد آمار ازدواج در این استان روند کندی  داشت در فروردین ماه امسال  این  رشد سرعت گرفته و تدوام این روند امیدوار کننده است.

وی درعین حال از ادامه روند کاهشی ولادت وکم رغبتی خانواده‌ها به فرزندآوری در استان اردبیل در فروردین ماه امسال خبر داد و اظهار کرد: در این ماه هزار و ۶۰۴ مورد ولادت در این استان ثبت شده است که در مقایسه با زمان مشابه پارسال هشت درصد کاهش دارد.

به گفته وی، در کنار کاهش آمار ولادت، موارد فوتی نیز امسال در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۳۹ درصد افزایش یافته است و در حالی که ۵۵۵ نفر در فروردین ماه پارسال درگذشته بودند این تعداد امسال به ۷۷۳ نفر افزایش یافته است.

مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل با اشاره به آمار پارسال گفت: در سال گذشته آمار ازدواج در این استان ۳/۶۸ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش داشته و از  تعداد ۱۰ هزار و ۶۱۲  مورد در سال ۹۸ به ۱۱ هزار و سه مورد در سال ۹۹ ارتقا یافته بود.

رسولی گفت: آمار طلاق نیز در سال گذشته نسبت به زمان مشابه سال ماقبل ۱۰ درصد کاهش یافته و از سه هزار و ۵۰۳ مورد طلاق به سه هزار و ۱۵۹ مورد طلاق در سال ۹۹ کاهش یافته است.

مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل از کاهش ۹/۹ درصدی آمار ولادت‌ها در استان اردبیل طی سال ۹۹ در مقایسه با سال ۹۸ خبر داد و افزود: در حالی که این آمار در سال ۹۸ شامل ۱۹ هزار و ۱۶۳ نوزاد بود این تعداد در سال ۹۹ به ۱۷ هزارو ۲۴۱ نفر کاهش یافته است.

رسولی گفت: در سال گذشته آمار فوتی‌های استان اردبیل درسال 99 در مقایسه با سال ماقبل آن ۳۴ درصد کاهش یافته و از ۹ هزارو ۴۵۷ مورد به ۷ هزارو ۳۷ نفر در سال ۹۹ نزول کرده است .

روند سیر نزولی آمار ولادت ها  شامل شهرستانهای این استان نیز هم چون  شهرستان خلخال نیز بوده و در حالی که امار ولادت این منطقه در فروردین ماه سال قبل ۸۱ مورد بوده این میزان با ۲۷ درصد کاهش به ۵۹ مورد در طول فروردین ماه سال جاری کاهش یافته است .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار