رسانه هااز اهم علوم اجتماعی و جامعه مدنی کشور هستند ومی توانند درجامعه آرامش ایجاد کنند
کد خبر: 1046952
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OMK
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
مدیر انجمن هنر آفرینان مهتاب زنده رود اصفهان:
مهندس محمد اسماعیل عطایی گفت: در راستای نیل به اهداف متعالی اسلام و تحقق ارزش های انقلاب اسلامی و بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری رویكرد جدیدی در زمینة استفاده از فناوری روز جهت اجرای وظایف و دستیابی به اهداف در تمام ابعاد سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی با محتوای فاخر ایرانی به تاثیرات قابل توجهی كه ارتقاء روز افزون فناوری ارتباطات و اطلاعات در دگرگونی مناسبات اجتماعی و توسعة دانش و فرهنگ ،تصمیم بر آن شد كه مؤسسة مستقلی برای پرداختن به این مقولة مهم تاسیس گردد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، مدیر انجمن هنر آفرینان مهتاب زنده رود  اصفهان افزود:انگیزة اصلی گروه بر پایة این استدلال استوار است كه محتوای مطالب و موضوعات  هنری در ابعاد مختلف تبلیغ شود وباید در فرآیندی شكل یافته بر مبنای تكنولوژی روز ارائه گردد تا از جذابیتهای بیشتری برای مردم عزیز برخوردار بوده و تمایل مخاطبین به خصوص جوانان و نوجوانان را به آن محتوا افزایش دهد.

عطایی بابیان اینکه رسانه هااز اهم علوم اجتماعی و جامعه مدنی کشور هستند گفت: از تفکر رسانه ای در تمام ابعاد سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی با محتوای فاخر ایرانی حمایت می کنیم  چرا که آنان می توانند درجامعه آرامش ایجاد کنند و برای دوستی در خانواده ها که مع الاسف به جای نهال دوستی نهاد کینه پرورش یافته تلاش می کنیم تا این رویکرد در قالب هنروکمک رسانه تقییر کند.

وی بیان کرد:ازابزارارتباط جمعی در میان جوامع مدنی و مردم بدون رسانه از تمام امور مهجور خواهند بود‌.

عطایی ابراز داشت: برای تمام اهالی رسانه دعا و خیر و سلامتی روزافزون را خواستارم و تمام نخبگان هنری ، فرهنگی و رسانه ای اصفهان را دعوت به همکاری در خصوص روشنگری درابعاد مختلف جامعه  دعوت می کنم.

در ادامه مهندس خشایار عظیمی مدیر استودیو نویز رکوردز نیز ضمن قبولی طاعات برای اهالی رسانه اظهار داشت: برای فیلتر کردن نویز پس‌زمینه باید بخشی از قطعه صوتی را پیدا کنید که چنین صدایی را بتوان از آن جدا کرد. این جدا کردن می‌تواند شامل تقسیم قطعه استریو به دو قطعه مونو باشد.

وی افزود:یک قاعده ساده وجود دارد. اگر نویز پس‌زمینه باعث حواس‌پرتی شنونده از صدای صحبت یا موسیقی باشد که منظور اصلی از ضبط قطعه صوتی بوده است در این صورت باید حذف شود، یا دست‌کم باید میزان آن کاهش پیدا کند.

مدیر نویز رکوردز با بیان اینکه پادکست‌ها، ترانه‌ها و ضبط‌های دراماتیک، همگی باید کیفیت مناسبی داشته باشند گفت: در مورد هر چیز دیگر از قبیل ضبط‌های شخصی، یا مصاحبه‌های ضبط شده، وجود نویز پس‌زمینه مانعی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند دست‌نخورده باقی بماند.

عظیمی از اهالی رسانه به همکاری در استودیوی نویز رکورد و ارتباطات مدنی کرد و ازمتفکران ایرانی داخلی و خارج از کشورجهت اعتلای این صنعت دعوت نمود.

حسین فولادی مدیر کانون تولیدات تصویری  انجمن نیز خواستار قدر دانستن از شب های قدر شد و از مردم خواست که دعا کنند هر چه زودتر این ویروس منحوس شرش از ایران و ایرانی کنده شود

فاطمه رشیدیان عضو دیگر  و مسئول ایده پردازان انجمن هنرآفرینان مهتاب زنده رود از مردم شریف و نخبگان ایران خواست تا به انجمن نرآفرینان مهتاب زنده رود جهت پویایی بیشتر ایران و ایرانی بپیوندند  و استقرار جمهوری اسلامی ایران را فقط و فقط با همراهی رهبری انقلاب متحقق دانست .

وی در خصوص تولید انیمیشن بیان نمود:شاید با خود بگویید کاراکترهایی ساخته شده  که شروع به حرکت می کنند و مانند بازیگران فیلم نقشی را بازی می کند. اما انیمیشن می تواند توسط روش های دیگری نیز ساخته شده باشد و ممکن است در آن حتی از یک کاراکتر هم استفاده نشده باشد.

این هنرمند حوزه انیمیشن وکاریکاتورو ایده پرداز در خصوص کاریکاتور گفت: کاریکاتور ارائه تصویری است که از اشخاص و اشیاء که در آن صفات و خصوصیات فرد یا شئی به نحوی مضحک ، اغراق آمیز و غیر طبیعی به تصویر در آید . البته ممکن است تنها یک طرح تمثیلی و کنایه ای باشد با این هدف که به جای خنداندن بیننده وی را به تفکر وا دارد واز این رواست که یک اثر کاریکاتور معمولا مقداری تخیل و اغراق را در خود آمیخته دارد و مهم تر از آن این است که در بیان هدف خود از اصطلاحات روزمره و عامه به همان شکل متداول بهره می گیرد.

در ادامه آقای جوشیا ر در باب هنر طراحی گفت: طراحی یک تفکر خلاقانه است که جهت اثبات آن باید به پشتوانه مباحث علمی مسلح بود.طراحی علم زیبایی در قلمرو تولید صنعتی است وطراحی درست کردن اشیاء بی ارزش و اضافی است.طراحی آفریدن چیزهایی است که زندگی انسان ها را بهتر کند.

وی طراحان ایرانی را  جهت اعتلا ورونق این رشته فنی دعوت به مناظره نمود و برای جشنواره طراحان ایران نیز آمادگی خود را اعلام کرد.

در پایان دکتر علیرضا احمدی مشاور رسانه ای سایت تبیان با حضور در انجمن هنرآفرینان مهتاب زنده رود ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام اعلام داشت : افراد هنرمند وقتی در یک اجتماع اجماع کنند می توانند یک حرکت ماندگار ایجاد نمایند ودر آن مسیر تولید علم نمایند وقطعاً هنرهای وقتی کنار هم قرارگیرند پازلی می شود که نظرونگاه هر بینده ایی را به خود معطوف می کند.و شهر اصفهان نمونه بارز این پازل زیبا ودلفریب است وبه همین علت لقب نصف جهان را کسب کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار