کی بود ؟کی بود ؟من نبودم
کد خبر: 1046951
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OMJ
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۷
"یاداشت"

ملت سرفراز ایران را براثر رفتار غیر مدیریتی بعضی از مدیران آموزش دیده در غرب بلایی به سر ملت آورده اند که مردم بسان ملتی قحطی زده که دیگر رحم ومروت از بین شان رخت بربسته است تبدیل کرده اند .ووقتی پای صحبت پیش میآید گناه این رفتارزشت ددمنشانه رابه گردن مدیر قبلی می اندازند ومثال معرف" کی بود کی بود من نبودم را هوار می کشند پس باید باورکنیم فرصت های زندگی ایرانیان به صورت نابرابر توسط بعضی از مدیران به سخره گرفته شده؟!

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،سعید عرفان منش کارشناس حوزه رسانه وسرپرست روزنامه جوان استان اصفهان در یاداشت معترضه در خصوص عملکرد آقایان دولت وایجاد فاصله طبقاتی در جامعه نوشت ؛مدیریت نابرابر و نا متعادل رئیس دولت فرصت های زندگی ایرانیان را از دریچه دید مهاجرت ؛تکدیگری ؛ تن فروشی؛ کارهای خلاف ،کار چاق کن های غیر قانونی و رفتار ناشایست بی رحمی وبی مروتی وهمه وهمه ان را به صورت نابرابر تحت تاثیرورواج جامعه قرار داده است وملت سرفراز ایران را در آخرین غروب حکومتیش براثر این رفتار غیر مدیریتی بسان ملتی قحطی زده که دیگر رحم ومروت از بین شان رخت بربسته است ووقتی پای صحبت پیش میآید گناه این رفتار ددمنشانه رابه گردن مدیر قبلی می اندازند ومثال معرف" کی بود کی بود من نبودم را هوار می کشند؟! پس باید باورکنیم فرصت های زندگی ایرانیان به صورت نابرابر توسط بعضی از مدیران به سخره گرفته شده؟!

پر واضح تر از این موضوع که در این جامعه ناهنجاریها وبی عدالت های روزانه بعضاًرفتا عدالت اجتماعی گم رنگ  شده ورنگ  وبوی شهر اسلامی انگار دیگردر برخوردها به چشم نمی خورد ؟ چرا که برادری و برابری و بهروری از امکانات موجود بر اساس عدالت به عمل است نه شعار و شعارگرایی که متاسفانه در دولتهای متفاوت برای رفع این تبعضات زده میشد اساساً گامی برداشته نشد؟!

در خصوص شکاف فاحش طبقاتی و کوچک شدن سفره های  نیمه خالی مردم وبه بدنبال آن مهاجرتهای بی حساب کتاب به شهرها وپایتخت جهت کسب قوت لایموت وبه دنبال آن طبقه ضعیف ومحرم از حداقلها به ناچاربعضاً به تن فروشی  ؛تگدی گری ؛ سرقت؛ و کارهای خلاف دیگر؛ شان نظام مقدس جمهوری اسلامی را در خال سیاه سیبل  نشانه رفته واین افسار گریختگی نشات گرفته از بی تدبیری و سیاستهای غلط  ریئس جمهورو معاونینش ومدیریتی که باید در ترویج سنت های حسنه کوشا باشند به پرتگاه نیستی کشانده  وحیصیت درون مرزی وبرون مرزی را دستاویزمعاندین وضدانقلاب  قرار داده اند. درصورتی که می توانستند در حد توان خویش نازیبا رااز جامعه پاک کنند و بدعت های ناصواب را بزُدایند .

ولی حتی نسبت به بدعت ها که گر هیچ میلی هم به اصلاح آن نداشته باشند، یک مدیرپویا براساس فطرت پاک آن حوزه که تصاحب نموده در آن براساس چه دستوری وکدام سفارشی ورود جدی پیدا ننموده و فقیر را به بردگی بر نگُزیند  وچشم امید نیازمندان ،و مایع توانمندی آنها را از امکانات و قابلیتها زندگی مهیا کند.هم به حساب نیاوردند وظلم مشهود را در جای جای جامعه ودر لایه لایه اقشار پرواضح مشهود است واین بود سرود عدالت اجتماعی امید دادن به مردم؟؟؟

 اما چرا فرصت های زندگی انسانها بصورت نابرابر در کشور توزیع شده است.

شاخص های اجتماعی آشکاراین مسئله را نمایان می‌کند که میزان نابرابری آن را وجود اقشار کاملاً محروم و فقیر با برخورداری کم از کیفیت زندگی بسیار عادی با کمترین امکانات اولیه و عدم توزیع نامناسب و ناعادلانه منافع جامعه درواقع فرصت های برابر زندگی را از آنها ظالمانه گرفته وجامعه را با یک سر در گمی چند راهه  مواجه ساخته است.

 مطالعات پیرامون مسائل کشوراین نکته را یاد آوری می کند که به همان اندازه که امکانات زیستی و رفاهی و خدماتی در مناطق اعیان نشین مهم است به همان اندازه مناطق حاشیه‌ نشین و کم بر خوردار نیز مهم است و هیچ دیدگاه رادیکالیستی پذیرفتنی نیست و متخصصین این حوزه بر این مسئله واقف هستند که دربروز بی نظمی درجامعه بدلیل عدم توجه به مناطق کم بر خوردار، این مسئله ساخت اجتماعی را مورد تهدید قرار می‌دهد .

اما اگر لابگری ها و رانت بازیها در کار نبود شرایط ایجاب می کرد در توزیع امکانات و توامند سازی مناطق کم بر خوردار از هر حیث اقدام برنامه ریزی شده انجام گیرد تا شاهد معظلات اجتماعی در جامعه و آسیب ها وهنجار شکنی  ها در بعضی از مناطق کم برخودارنباشیم .

اما در کمال بهت و حیرت ناباورانه وشعار تدبیر وامید پوشالی و دروغین توخالی این آتش غضب را در دامن همه  افکندند و آنان بدانند غضب الهی و نفرین خانواده شهدا و مردم ستمدیده یقه آنان را فرا خواهدگرفت  ودر دادگاه نظام جمهوری اسلامی وپیشگاه عدل حضرت حق مواخذه خواهند شد.

پر مسلم است آتشی که به خِرمَن افتاد ،تر و خشک و فقیر و غنی ،بالا شهری و پائین شهر ی نمی شناسد و آسیب آن در چشم  مردمان در مناطق مرفه نشین بیشتر خواهد رفت چون فقرا دیگر چیزی ندارند ازدست بدهند.

برای جلوگیری از  این آسیب .باید از مدیریت نامتعادل کاریکاتوریسمی دست برداشت و با مدیریت جامع پایدار براساس عدالت اجتماعی مجموع آوردهای ، یکپارچه  عدالت را توسعه داد شود.

وایمان داریم ملت قهرما ن ایران از این گذرگاه دهشناگ وپرخطر نیز با رهنمود های مدبرانه امام خامنه ایی (مد ظله العالی) این ناخدای درد آشنا از طوفانهای سهمگین زمان عبورخواهیم کرد وبه یقین در انتخابات ریاست جمهوری آتی مردم با بینش باز ودرایت کامل فردی را انتخاب خواهند کرد تاانشالله بتوند ان چیزی که در شان نظام ومردم است را محیا وبه منصه اجرادر آورد. انشاالله

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار