پیشرفت 60 درصدی نخستین بوستان کشاورزی مشهد
کد خبر: 1046832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OKO
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۷
معاون خدمات شهری مشهد گفت: پروژه نخستین بوستان کشاورزی شهری کشور در مشهد که با عنوان "کشت پارک" از سال گذشته با اعتبار بالغ بر هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال در فضایی به وسعت بیش از ۲۳ هکتار آغاز شده با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در حال اجرااست.

مهدی یعقوبی روز جمعه در حاشیه بازدید رییس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد از روند ساخت این بوستان در حاشیه مسیل چهل بازه مشهد افزود: در این بوستان منحصر به فرد، علاوه بر حدود ۲ هکتار فضای اختصاص یافته به کشاورزی شهری، آبنمایی به انضمام محوطه پیرامونی به وسعت حدود سه هکتار تعبیه شده که پس از بهره برداری می‌تواند فضای مطلوب و دلنشین برای شهروندان فراهم کند.

وی ادامه داد:در بخش کشاورزی شهری این بوستان، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده حدود ۵۰۰ قطعه زمین کشاورزی با ابعاد مختلف در نظر گرفته شده و قرار است این قطعات پس از تکمیل پروژه براساس ضوابط و شرایط خاص در اختیار شهروندان علاقه‌مند قرار گیرد.

معاون شهردار مشهد گفت: یکی از مهمترین اهداف این پروژه، افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در کشت و کار و تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک است، "کشت پارک" مشهد الگویی متفاوت برای افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان در شهر است.

وی افزود: کاشت انواع محصولات کشاورزی توسط شهروندان، باعث افزایش نشاط اجتماعی خواهد شد، چرا که در زندگی اجتماعی امروز و افزایش پدیده آپارتمان نشینی در کلان شهرها، ارتباط شهروندان با طبیعت و حال و هوای کشت و کار محصولات کشاورزی بسیار کمرنگ شده و تخصیص و واگذاری چنین فضاهایی به شهروندان، سرزندگی اجتماعی را در محیط‌های شهری به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

یعقوبی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز اول این بوستان تا پایان خرداد ماه سال جاری آماده بهره برداری می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی