سال گذشته 3 ميليارد مترمكعب گاز طبيعی در استان مصرف شد
کد خبر: 1046499
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OF1
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
مديرعامل شركت گاز استان اردبیل:
مديرعامل شركت گاز استان اردبیل گفت: طی سال گذشته قريب به 3 ميليارد مترمكعب گاز طبيعی در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی در اردبیل مصرف شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، سردار اسماعیلی با اشاره به مصرف 2998 ميليون متر مکعب گاز طبيعی طی 12 ماهه سال گذشته در استان اظهار کرد: مصرف گاز در استان در سال‌های اخیر با توجه به توسعه شبکه گاز و جذب مشترکین جدید افزایش داشته و هرسال نیز به میزان مصرف به ویژه در فصل زمستان افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: این مهم بایستی با ارایه الگوهای بهینه مصرف، فرهنگسازی استفاده ایمن از گاز طبیعی مدیریت شود تا بتوانیم بنحو احسن از فرصت ایجاد شده در راستای تحقق شعار سال جدید بهره بگیریم.

مديرعامل شركت گاز استان اردبیل با بیان اینکه در 12 ماهه سال 1399 در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی استان 2998 ميليون مترمكعب گاز مصرف شده، افزود: از کل گاز مصرف شده در استان 2062 میلیون متر مکعب مربوط به مصرف خانگی و صنعتی و 936 میلیون متر مکعب گاز نیز از سوی نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل مصرف شده است.

اسماعیلی بیان کرد: این میزان مصرف گاز طبیعی در استان 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال 1398 رشد داشته که بخش خانگی و صنعتی با 157 میلیون متر مکعب رشد و بخش نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل با 153 میلیون متر مکعب رشد مصرف گاز نسبت به سال 1398 مواجه بوده است.

وی تامین مستمر و پایدار گاز طبیعی را نیازمند مشارکت مشترکین در رعایت الگوهای مصرف برشمرد و تصریح کرد: افزایش تعداد مشترکان گاز در روند رو به رشد مصرف گاز طبیعی تاثیر داشته است، اما قطعا با رعایت الگوهای بهینه مصرف گاز طبیعی و رعایت دمای رفاه می توانیم در مصرف گاز طبیعی صرفه جویی کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار