درآمد شهرداری شهر کوشک ؛ با کمبود منابع مالی معضل جدی روبرو است
کد خبر: 1046481
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OEj
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
شهردار شهرکوشک :
مجید قربانی رنانی گفت: بودجه این شهرداری در ۹ ماه گذشته به‌دلیل افزایش ساخت و ساز و پیگیری مستمر مدیریت شهری در دریافت مطالبات به‌صورت ۱۰۰ درصد محقق شده است امابه علت تورم شدید و افزایش هزینه اجرا و نگهداری طرح‌های عمرانی و توسعه پایدار شهری موضوع درآمد شهرداری شهر کوشک نسبت به سال قبل با کمبود منابع مالی معضل جدی روبرو است.

  

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،شهردار شهرکوشک اظهار کرد: بودجه امسال شهرداری شهرکوشک  ۹۵  میلیارد ریال است که ۷۲ میلیارد ریال از آن معادل ۷۱ درصد به طرح‌ها و فعالیت‌های عمرانی اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: ۲۹ درصد بودجه شهرداری برای جبران هزینه‌های جاری شهرداری صرف می‌شود.

شهردار شهرکوشک بیان داشت: با تلاشی که اعضای شورای شهر و همکارانم در شهرداری کوشک داشته اند امروز ما علاوه بر کانیوگذاری و آسفالت که در جای جای شهر مشاهده میکنیم شش پروژه بزرگ فعال در شهرداریم که می توان به میدان ورودی شهر کوشک ، مجموعه فرهنگی ورزشی،بازسازی برج تاریخی نگهبانی شهر و احداث سه بوستان در ورودی شهر،بلوارامام خمینی ره ،محله درب یخچال اشاره کرد.

قربانی رنانی افزود: خلاف افزایش درآمد شهرداریشهر کوشک نسبت به سال قبل، به علت تورم شدید و افزایش هزینه اجرا و نگهداری طرح‌های عمرانی و توسعه پایدار شهری موضوع کمبود منابع مالی معضل جدی است.

وی تاکید کرد: لازم است که بدهی‌ها به‌منظور تکمیل طرح‌های عمرانی و ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان، قبل از اینکه شهرداری از طریق مراجع و ظرفیت‌های قانونی برای اخذ آن اقدام کند از سوی بدهکاران پرداخت شود

شهردار شهرکوشک   تصریح کرد: خدای عزوجل را شاکرم که توفیق خدمت به خلق را برای این حقیر نصیب گردانید ، اکنون با یاری جستن از پروردگار و با یاری همشهریان و در کنار اعضای محترم شورای اسلامی شهر امید آن دارم که در ساختن  و عمران و آبادانی شهرمان همت بگمارم .

وی ابرازکرد: امید آن دارم که با توکل به خداوند متعال و با مساعدت دولت مردان صادق و تلاشگر و همکاری مسئولین ایثارگر و فداکار و همکاری شورای اسلامی و مردم فهیم هر روز شاهد عمران و آبادانی بیشتر شهر  باشیم .

قربانی رنانی با بیان اینکه همان طور که استحضار دارید شهرداری کوشک موسسه ای غیردولتی، خودکفا و یک سازمان محلی بوده که به موجب قوانین مربوطه، بایستی کلیه هزینه های عمرانی و جاری خود را از طریق درآمدهای محلی تامین نماید.گفت:  لذا دستگیری و کمک و همیاری اهالی نجیب و دلسوز شهر  در پرداخت حق و حقوق قانونی شهرداری ما را در ارائه خدمات بهتر و بیشتر و اجرای پروژه های عمرانی مطلوب در سطح شهر یاری خواهد نمود. بدیهی است آنچه تحقق خواسته شهرودندان و پاسخگویی به سطح انتظارات مردم میسر نمیگردد مگر با مشارکت همه مردم شهر .

وی افزود :به هر حال صبر و حوصله و همت مردم شهر، تلاش ایثارگرانه زحمت کشان شهرداری و روحیه مشارکت جویی اهالی دست بر دست هم داده و عنایت حق تعالی که مزید بر همه علت هاست موجب اجرای موفق آمیز بخشی از پروژه های مورد نیاز شهر و در نهایت توسعه و عمران و آبادانی شهرمان میگردد. البته توجه و عنایات دولت کریمه جمهوری اسلامی در مساعدت های مالی به پروژه های عمرانی را نباید فراموش کرد.

شهردار شهرکوشک  اذعان کرد :انجام و اجرای پروژه های عمرانی مورد نیاز شهر، زیباسازی و بهبود فضاهای شهری و بهبود خدمات شهری به رفع کمبودها و برآورده ساختن نیازمندی های اساسی و فراهم نمودن بسترهای لازم توسعه و ترقی برای شهر خواهد بود. امید است با یاری جستن از فضل الهی و مشارکت ارکان مردمی و دولتی بتوانیم در رشد و ترقی شهر  همت گماریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار