اعلام گذشت از محیط بان سوادکوهی
کد خبر: 1046455
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OEJ
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
محیط‌بان سواد کوهی که به اتهام قتل یکی از شکارچیان غیرمجاز بازداشت شده بود موفق به جلب رضایت اولیای‌دم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: اول آذرماه سال گذشته بود که خبر رسید درگیری خونینی در روستای ارفع از مناطق حفاظت شده شهرستان سواد کوه در استان مازندران رقم خورده و یکی از شکارچیان غیرمجاز به ضرب گلوله به کام مرگ رفته است. شکارچی غیرمجاز مردی ۲۷‌ساله اهل روستای بندپی شهرستان بابل بود که سابقه‌زیادی در شکار غیرمجاز داشت. او آن روز همراه یکی از دوستانش یک کل وحشی را شکار کرده و در حال انتقال لاشه بود که با محیط بانان مواجه شده و بدون توجه به هشدار محیط‌بانان حادثه خونین رقم خورده بود. تحقیقات بعدی نشان داد که گلوله از اسلحه یکی از محیط‌بانان به نام علی‌اکبر ایمانی شلیک شده‌است. علی‌اکبر از محیط‌بانان خوش نام بود که عکس و ویدئو‌های بسیاری را از حیات وحش منتشر کرده و مورد اقبال کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته بود.

این محیط بان در شرح ماجرا گفت: ظهر روز حادثه در حال گشت زنی بودیم که متوجه شدیم دو شکارچی غیرمجاز یک کل وحشی را شکار کرده و در حال انتقال لاشه هستند که به آن‌ها فرمان ایست دادیم. یکی از شکارچیان، اما به سمت ما شلیک کرد. من هم برای حفاظت از خودم و همکارم اسلحه را مسلح کردم و قصد داشتم که تیر هوایی شلیک کنم که به علت لغزنده بودن زمین کنترل خودم را از دست دادم و دستم به ماشه رفت و گلوله‌ای که شلیک شده بود به شکارچی غیرمجاز برخورد کرد و او فوت شد. همدست او هم که مسلح بود بعد از حادثه از محل متواری شد.

با کامل شدن تحقیقات در این باره خانواده شکارچی غیرمجاز روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت از محیط‌بان اعلام گذشت کردند. سرهنگ جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت که دیه مقتول از طرف بیمه پرداخت شده و خانواده مقتول رضایت خود را از متهم اعلام کردند. وی گفت که با اعلام گذشت اولیای‌دم پرونده از جنبه عمومی جرم بررسی می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار