جهانگیری گزارش عملکرد به مردم بدهد/ دولت فرار به جلو نکند
کد خبر: 1046136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O9A
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
ایمانی:
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: جهانگیری و دولت در این ماه‌های پایانی دولت باید یک گزارش کامل از عملکرد خود در هشت سال گذشته به مردم ارائه داده و کوتاهی‌های خود را صادقانه با مردم مطرح کنند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: ناصر ایمانی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خصوص اظهارات اسحاق جهانگیری درشبکه اجتماعی کلاب هاوس طی سخنانی اظهار داشت: متاسفانه با مسئله فرار به جلو و عدم پاسخگویی به مردم توسط دولت روبرو هستیم.

وی با بیان این که مردم این را می‌فهمند که اشخاصی به جای پاسخگویی سعی در پاک کردن صورت مسئله و متهم کردن شرایط و آسمان و زمین را دارند، ادامه داد: این روش روش خوبی نبوده و آقای جهانگیری و دولت در این ماه‌های پایانی دولت اولا باید یک گزارش کامل از عملکرد خود در هشت سال گذشته به مردم ارائه داده و کوتاهی‌های خود را صادقانه با مردم مطرح کنند.

ایمانی روش در پیش گرفته شده فعلی توسط دولت را تحقیر مردم خواند و گفت: فکر می‌کنند که بعضی از مردم نمی‌فهمند و مسئله‌ی پذیرفتن مسئولیت یک روش بسیار مهم در عرصه‌ی سیاست جهان بوده و همه‌ی سیاستمداران جهان اشتباهات خود را صادقانه با مردم مطرح می‌کنند.

دولت اشتباهات بزرگی در اقتصاد و سیاست خارجی داشته است
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دولت در هشت سال گذشته اشتباهات بزرگی در زمینه‌های اقتصادی و سیاست خارجه داشته که باید ضمن مطرح کردن این اشتباهات با مردم از آنان طلب بخشش کنند.

وی با اشاره به این که دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که انگار مقصر دیگران بودند و دولت هیچ تقصیری نداشته است، خاطرنشان کرد: در عرصه اقتصاد دولت به خاطر ایده خود برای کم کردن تورم از چهار سال ابتدایی خود اصرار به کاهش نرخ تورم به زیر ده درصد داشت که این کار از نظر اکثر کارشناسان اقتصادی امری اشتباه بوده و منجر به افزایش چهارصد درصدی نقدینگی در کشور شد.

ایمانی با تاکید به افزایش بی سابقه و پنجاه درصدی نرخ تورم در ایران در دولت گذشته تصریح کرد: دولت اقتصاد و همه‌ی امور کشور را معطل مسئله‌ی توافق هسته‌ای کرد و با این پیش فرض که اگر این توافق هسته‌ای انجام گیرد کشور آباد خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: به خاطر عجله در برجام علاوه بر این که دستاوردی نداشتیم بلکه با تحریم‌های شدیدتری مواجه شدیم.

رشد نقدینگی دلیل اقتصاد نیمه فلج کنونی است
وی رشد نقدینگی و تورم را دلیل اقتصاد نیمه فلج کنونی دانست و گفت: در عرصه‌ی سیاست خارجی هم علاوه بر این که همه‌ی تعهدات خود را به سرعت انجام دادیم اما، نتوانستیم که دستاوردی در این زمینه داشته باشیم.

ایمانی با بیان این که آمریکایی‌ها متوجه اشتباه خود شده اند که در دولت ترامپ ایران را کامل از دست دادند، یادآور شد: ادعای کنونی آمریکایی‌ها مبنی بر برداشتن تحریم ها‌ی برجامی در صورت بازگشت ایران به تعهداتش است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی به کوتاه آمدن آمریکایی‌ها در مقابل مقاومت مردم ایران اشاره کرد و گفت: این کوتاه آمدن آمریکایی‌ها و شکست آنان در مقابل مقاومت ملت ایران یک دستاورد بزرگ برای مردم ایران است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار