جلوگيري از هدررفت 107 ليتر برثانيه آب در سطح استان اصفهان
کد خبر: 1045735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O2h
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸
مدير دفتر خدمات مشتركين آبفاي استان اصفهان:
سيدمحمدحسين صالح گفت: با انجام پيمايش و نشت‌گيري 398 كيلومتر شبكه توزيع و 31 هزار فقره انشعابات آب، از هدررفت 107 ليتر بر ثانيه آب آشاميدني در استان اصفهان جلوگيري شد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،مدير دفتر بهره‌برداري و كاهش آب بدون درآمد آبفاي اصفهان اظهار داشت: اين عمليات سال گذشته در 45 شهر و 80 روستاي تحت پوشش كه هدررفت بالاي 16 درصد داشتند، به اجرا درآمد.

صالح افزود: در جريان پيمايش شبكه توزيع و انشعابات آب شهرها و روستاهاي يادشده، در مجموع 243 مورد نشت آب از شبكه توزيع و 519 مورد نشت از انشعابات آب شناسايي شد كه بلافاصله مورد نشت‌گيري و تعمير قرار گرفت.

او با بيان اينكه در نتيجه اين عمليات از هدررفت 107 ليتر در ثانيه آب آشاميدني جلوگيري به عمل آمد، گفت: در سال جاري نيز عمليات پيمايش و نشت‌يابي شبكه توزيع و انشعابات آب شهرها و روستاهاي استان با قوت ادامه خواهد يافت.

اجراي طرح پيمايش انشعابات آب مطابق با كاربري‌هاي واگذار شده

مدير دفتر خدمات مشتركين آبفاي استان اصفهان از نظارت دقيق و سخت‌گيرانه بر مصرف آب در كاربري‌هاي مختلف خبر داد.  ميثم اعلايي گفت: طرح پايش‌هاي دوره‌اي محسوس و نامحسوس انشعابات آب با هدف نظارت بر انطباق مصرف آب با كاربري‌هاي تعيين شده و استفاده متناسب از ظرفيت مشخص شده، با قدرت در حال اجرا است. 

او با بيان اينكه اين طرح به منظور صيانت از حقوق شهروندان عملياتي مي‌شود، اظهار داشت: لازم است مشتركين، آب شبكه توزيع را فقط مطابق با كاربري مجاز تعريف شده، مصرف كنند در غير اين صورت براساس ضوابط و اختيارات قانوني موجود، با متخلفان برخورد مي‌شود.

وی با تاكيد بر اين نكته كه مصرف آب در هر نوع كاربري غير از كاربري تعريف شده در قرارداد واگذاري انشعاب آب ممنوع است، بيان داشت: نه تنها استفاده از آب شرب براي مواردي همچون ساخت و ساز، غيرمجاز است، بلكه نمي‌توان از آب كاربري‌هاي خانگي براي مصارف غيرخانگي نظير اماكن تجاري نيز استفاده كرد و انجام اين كار خلاف قانون است.

صالح در ادامه به سياست سخت‌گيرانه شركت آب و فاضلاب استان براي واگذاري انشعاب به اماكن غيرمسكوني مانند باغ، كارواش، استخر و كاربري‌هايي از اين دست پرداخت و افزود: با توجه به اينكه به دليل وقوع خشكسالي‌هاي مستمر، با بحران كم‌آبي در استان مواجه هستيم،

مديريت مصارف آب شرب و بهداشت در استان از اهميت بسزايي برخوردار است و سال‌هاست كه واگذاري آب به مصارف غيرمسكوني مشروط به اخذ تاييديه در كارگروه تخصيص آب شركت است.

مدير خدمات مشتركين آبفاي استان اصفهان در ادامه بیان داشت: در مواردي كه واگذاري انشعاب به كاربري‌هاي غيرمسكوني انجام شود، ظرفيت تخصيص‌يافته فقط در حد تامين آب شرب و بهداشت كاركنان آن مجموعه خواهد بود و شركت آب و فاضلاب تعهدي درخصوص تامين آب در مصارف غير از شرب و بهداشت ندارد. 

اعلايي در بخش ديگري از سخنان خود افزود: در سال گذشته همه‌گيري و شيوع ويروس كوويد19 و الزام به رعايت بيشتر نكات بهداشتي از جمله شست‌وشوي مكرر دست‌ها باعث شد تا متوسط مصرف آب استان پس از حدود يك دهه كه شيب نزولي داشت، با افزايش 20درصدي مواجه شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار