پروژه‌های عمرانی شمال اصفهان با سرعت درحال اجرا
کد خبر: 1045579
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004O0B
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان:
مجتبی آراسته گفت: در سال جهش تولید جهت افتتاح، بهره‌برداری و اخذ اعتبار برای این پروژه‌های راهسازی این شهرستان تلاش‌های بسیاری صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ مجتبی آراسته رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان با بیان اینکه این شهرستان در شمال استان اصفهان واقع شده است اظهار کرد: کاشان با قرارگیری بر روی شبکه سراسری راه های ایران و استقرار بر سر راه های ارتباطی اصلی شهرها و استان‌های شرقی، شمالی و غربی با شهرها و استان‌های مرکزی، جنوبی و جنوب شرقی همواره از موقعیت ممتازی برخوردار بوده است.

وی با بیان اینکه اقبال عمومی جهت تردد از جاده‌های این شهرستان موجب شده تا پروژه‌های عمرانی کاشان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شوند اذعان داشت: در سال جهش تولید جهت افتتاح، بهره‌برداری و اخذ اعتبار برای این پروژه‌ها تلاش‌های بسیاری صورت گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان به پروژه محور كاشان – بادرود اشاره کرد و گفت: آسفالت این محور به طول 12 كيلومتر انجام شده و در مجموع حدود 26 کیلومتر بازگشایی شده است همچنین برای 8 کیلومتر باقیمانده مناقصه برگزار و پیمانکار منتخب دارد.

وی افزود: ساماندهی زيرگذر اسدآباد وتقاطع ابوزيدآباد در محور کاشان-بادرود همچنین پيگيری جهت اخذ تخصيص رديف اعتبار برای آن تا مبلغ 500 ميليارد ریال درسازمان برنامه وبودجه كشور از دیگر اقدامات انجام شده برای این پروژه است.

آراسته در خصوص وضعیت پروژه كنارگذر كاشان-آران وبيدگل واتصال به چرمشهر اظهار کرد: این پروژه بطول 4 كيلومتر سالها متوقف بود که پس از پیگیری‌های ویژه جهت شروع فعاليت، افزايش اعتبار تا سقف 250ميليارد ریال درسال 1400 با تغييرات اعتباري تملك ودارايی های سرمايه‌ای استانی وملی محقق می‌یابد.

وی ادامه داد: از دیگر پروژه‌های راهسازی این شهرستان، باند دوم محور كاشان-برزك بطول تقريبی 45كيلومتر است که مشكلات احداث جاده مرتفع و مطالعات آن تکمیل شده است همچنین جهت افزایش اعتبار این پروژه نیز پیگیر‌ی‌های لازم بعمل آمده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان گفت: از دیگر پروژه‌های این شهرستان شامل آسفالت كمربندی سردار كريمی بطول 6 كيلومتر و تكميل پل ها و ابنيه آن، ساخت و تكميل باند دوم كاشان سفيدشهر، احداث دهانه دوم پل نوش آباد و رمپ و لوپ‌ها، احداث گذرهای اتصالی كاشان سفيدشهر به كاشان نوش آباد، تكميل و ايمن‌سازی پل راوند و ... است که این اداره تلاش‌های بسیاری جهت تکمیل و احداث آنها بعمل آورده است.

اختصاص اراضی برای احداث اماکن عام المنفعه

وی از اقدامات این اداره در حوزه املاک و حقوقی به واگذاری اراضی این شهرستان جهت احداث مکان های عام المنفعه اشاره کرد و اذعان داشت: با سیاست‌گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، تحویل اراضی جهت احداث خانه تکواندو، ستاد فرماندهی و کلانتری، طرح‌های گردشگری اقامتی، هتل، باغ موزه و نمایشگاه، بخشی از این واگذاری‌ها بوده است.

آراسته افزود: با توجه به اهمیت تعیین تکلیف وضعیت مسکن اقشار محترم ویژه و در راستای اجرای بند "ل" ماده ۴۴ قانون پنجم توسعه، به 350 نفر از این عزیزان زمین مورد نیاز اختصاص داده شد.

وی بیان داشت: در راستای پیشگیری از زمین‌خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی حدود 400 هکتار از اراضی ملی شهرستان کاشان تثبیت مالکیت و اسناد تک برگ آن اخذ شد.

افزایش ظرفیت مسکن ملی شهرستان کاشان به 6 هزار واحد

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان با بیان اینکه ظرفيت ثبت نام طرح اقدام ملي مسكن در شهرهای هفتگانه این شهرستان از 500 واحد به 6 هزار واحد افزایش یافت اذعان داشت: الحاق 50 هكتار زمين به محدوده كاشان جهت اجرای این طرح انجام شده و زمین مورد نیاز به بنیاد مسکن واگذار شده است.

وی گفت: در راستای حفاظت از انفال و عرصه‌های ملی، بیش از 75 مورد تصرف به اراضی دولتی در هفت ماهه اخیر با دقت و هوشیاری عوامل یگان حفاظت استان و شهرستان رفع تصرف و به بیت‌المال بازگشت داده شد که ارزش این اراضی بالغ بر 2 هزار و 500 میلیارد ریال بوده است

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار