خدمت به وقت رمضان
کد خبر: 1045560
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nzs
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۹
اینجا حکایت خدمت به وقت رمضان است. حکایت گروه جهادی شهید برونسی که در تمام طول سال، آخر هر هفته پا در رکاب خدمت می‌گذارند و جهادگرانش کمر همت می‌بندند تا با هنر سر انگشتان خود مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محرومان را گچ‌کاری کنند.
سيداحمد هاشمی اشكا

سرویس ایران جوان آنلاین: با اینکه جهادگران همیشه آماده‌اند تا در هر عرصه‌ای به خدمت بپردازند ولی تخصصی شدن آن‌ها می‌تواند علاوه بر برنامه‌ریزی درست برای اقداماتشان، میزان بهره‌وری کار‌ها را هم بالا ببرد. کاری که سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در دستور کار قرار داده و هم اکنون تعدادی از گروه‌هایش به صورت تخصصی به ارائه خدمت مشغولند. گروه جهادی شهید برونسی یکی از همین گروه‌های جهادی تخصصی است که تمام پنج‌شنبه و جمعه‌های سال را به کار گچ‌کاری مساجد و حسینیه‌ها و خانه محرومان می‌پردازد و در ماه رمضان هم از افطار تا سحر به این کار مشغول است.

شیفته خدمت که باشی روز و شب، تابستان و زمستان، بهار و پاییز، برایت فرقی ندارد. شور جهادی که در سرت باشد حاضری آخر هر هفته که مردم دوست دارند در کنار اعضای خانواده باشند و تفریح کنند، اما تو قید تفریحات را بزنی و دل بدهی به کار خدمت و جهادی که آن را انتخاب کرده‌ای. عاشق خدا و خدمت به مردم که باشی در ماه مبارک رمضان هم پا عقب نمی‌کشی راهت را در عرصه خدمت‌رسانی ادامه می‌دهی و از افطار تا سحر مشغول کار می‌شوی.


اینجا حکایت خدمت به وقت رمضان است. حکایت گروه جهادی شهید برونسی که در تمام طول سال، آخر هر هفته پا در رکاب خدمت می‌گذارند و جهادگرانش کمر همت می‌بندند تا با هنر سر انگشتان خود مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محرومان را گچ‌کاری کنند.


حالا با شروع ماه مبارک رمضان، بسیجیان این گروه کار را تعطیل نکردند و این بار از افطار تا نزدیک سحر لباس جهاد بر تن کرده و سخت مشغول کار هستند.


پیر و جوان هم ندارند از هر سنی در بین شان دیده می‌شود. اینجا همه یکدل هستند و هدفشان خدمت و به کار بردن حرفه‌ای که آموخته‌اند، است. در اینجا حس خوب همکاری همدلی مشارکت موج می‌زند.


گروه‌های جهادگر به صورت تخصصی کار می‌کنند


رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی زمانی که برای بازدید از گروه‌های جهادی و بخصوص عملکرد گروه شهید برونسی رفته بود در گفتگو با خبرنگار «جوان» از فعالیت ۷۰۰ گروه جهادی در این استان خبرداد و گفت: «هماهنگی خوبی بین گروه‌های جهادی وجود دارد و تلاش می‌شود امسال بتوانیم ۱۰ درصد از گروه‌های جهادی را در رشته‌های مختلف تخصصی کنیم.»


مهدی هنری ادامه داد: «یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی گروه‌های جهادی تخصصی است و یکی از گروه‌های جهادی تخصصی که چند سالی است که در استان شکل گرفته‌اند و خدمت‌رسانی می‌کنند گروه جهادی شهید برونسی است.»


وی با بیان این‌که گروه جهادی شهید برونسی در حوزه تخصصی گچ‌کاری فعالیت می‌کند، افزود: «این گروه در طول سال و آخرِ هر هفته به طور منظم کار گچ‌کاری مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محرومان را انجام می‌دهند.»


این مسئول با تأکید بر اینکه جهادگران این گروه در شب‌های ماه مبارک رمضان از افطار تا نزدیک سحر به گچ‌کاری مساجد، حسینیه‌ها و خانه‌های محرومان می‌پردازند، گفت: «جوانان بسیجی و مخلص این گروه جهادی سال گذشته با تلاش و پشتکاری که در امر خدمت‌رسانی داشتند، توانستند ۱۹ هزار متر مربع را گچ‌کاری کنند که از این میزان ۱۷ هزار متر مربع مساجد و حسینیه بود و مابقی منازل محرومان که از قبل شناسایی شده بودند.»


رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کار‌های اجرایی نیز به همت گروه جهادی و مجموعه سپاه و بسیج انجام می‌شود، ادامه داد: «مصالح مورد نیاز جهادگران با کمک خیرین، سپاه و بسیج و با محوریت مساجد انجام می‌شود و این گروه جهادی علاوه بر فعالیت‌های عمرانی در اواخر هفته در طول هفته هم به انجام فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند.» وی با تأکید بر اینکه یکی از برنامه‌های ما در بسیج سازندگی استان استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی است، افزود: «اخیراً گروه جهادی تخصصی کاشی کار، جوشکار و گازکش ساختمان هم راه‌اندازی شده است.»


رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: «با هماهنگی‌های مختلفی که داریم تجهیز گروه‌های جهادی در برنامه است تا با ظرفیت بیشتر از خدمات بهتر در استان فعالیت کنند و این گروه جهادی در سال گذشته ۴۳ اردو را برگزار کردند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار