شاهد انباشت قرنطینه‌های کرونایی هستیم
کد خبر: 1045510
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nz4
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران خبر داد
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم، اما به طور کلی در حال حاضر وقت آزمون و خطا‌های گذشته نیست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اجرای ناقص و بدون نظارت قرنطینه در سطح شهر گفت: طی یک سال اخیر شاهد شیوع کرونا و ایجاد محدودیت‌های مختلف برای شهروندان بودیم، اما در حال حاضر که موج چهارم کرونا شیوع یافته، دیگر نه شورای شهر و نه دولت ابزار نظارتی مؤثر و کارآمدی برای کنترل شرایط به ویژه قرنطینه و ایجاد محدودیت در تردد‌ها ندارند.

وی افزود: در حال حاضر با وجود اعمال محدودیت‌ها و لزوم فعالیت محدود مشاغل بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، اما همچنان در سطح شهر شاهدیم که مغازه‌ها و کسبه به فعالیت خود ادامه می‌دهند و تغییر چندانی در سطح شهر دیده نمی‌شود.

خداکرمی تصریح کرد: وقتی می‌گوئیم مغازه‌ها بسته شوند، نمی‌توانیم تنها با یک قانون یا مصوبه کسب و کار مردم را تعطیل کرد یا در صورت این نوع تصمیم گیری، باید تسهیلات مالی برای شهروندان و کسبه در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: به علاوه برای این گونه تصمیم گیری‌ها باید توجه شود که با بسته شدن مغازه‌ها چه کسی باید خرج این افراد را بدهد.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر اظهار داشت: در حال حاضر شاهد انباشت روش‌های قرنطینه هستیم، اما این نوع کنترل به طور مؤثر جوابگو نیست و باید واکسیناسیون عمومی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: طی یک سال گذشته طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی برای کنترل کرونا اجرا شده و موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم، اما به طور کلی در حال حاضر وقت آزمون و خطا‌های گذشته نیست و به جای پیدا کردن مقصر باید یک راهکار کارآمد را اجرا کنیم.

خداکرمی تأکید کرد: همچنین یکی از معضلات ناشی از اعمال محدودیت‌های کرونا، افسردگی ناشی از مشکلات اقتصادی و محدودیت‌های اجتماعی است. به همین منظور مسئولان مربوطه باید نسبت به سلامت روان شهروندان نیز توجه داشته و برای آن برنامه ریزی کنند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار