راهکارهای تسویه دیون دستگاه های دولتی و اجرایی به فعالان اقتصادی بخش خصوصی
کد خبر: 1045287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NvT
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
استاندار اصفهان در اتاق بازرگانی مطرح کرد:
دستگاه های اجرایی به موجب ماده 576 قانون مجازات اسلامی وراهکارهای تسویه دیون دستگاه های دولتی و اجرایی به فعالان اقتصادی بخش خصوصی مورد بررسی قرارگرفت. کارگروه ویژه پساکرونا تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،استاندار اصفهان در این جلسه با اشاره به نامطلوب بودن وضعیت کرونا در کشور، گفت: آمار درگذشتگان از این ویروس، در استان اصفهان نسبت به سایر استان ها به دلیل تمهیدات اندیشیده شده کمتر بوده ولی لازم است متذکر شوم تا حد امکان ازبرگزاری جلسات حضوری در ادارات و ارگان های مختلف همچنین واحدهای تولیدی و برگزاری دورهمی ها خودداری کنید.

عباس رضایی افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته وضعیت کرونای استان در روزهای آینده مطلوب نخواهد بود و لازم است پروتکل های بهداشتی کاملا رعایت شود.

وی با اشاره به آزاد شدن واردات واکسن کرونا با نظارت وزارت بهداشت و درمان و وارد عمل شدن برخی فعالان اقتصادی پایتخت در این حوزه، خواستار ورود فعالان اقتصادی استان اصفهان به این مقوله شد و تاکید کرد استان اصفهان نباید در این مورد از دیگر استان ها عقب بماند.

رئیس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان ضمن اشاره به ورود 100هزار دوز واکسن به اصفهان و انجام واکسیناسیون طبق اولویت بندی معاونت بهداشت و درمان، تاکید کرد: به دلیل نامشخص بودن مدت ایمنی زایی واکسن لازم است پروتکل های بهداشتی همچنان رعایت شود.

رضایی در ادامه با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های صورت گرفته با انجام واکسیناسیون پاندمی کرونا تا مهرماه به پایان خواهد رسید، خواستار تشکیل کارگروه ویژه پساکرونا از سوی اتاق بازرگانی و اندیشیدن تمهیدات لازم در این زمینه شد. 

وی همچنین از برگزاری جلسه ای با روسای بانک های استان به منظور طرح و پیگیری مسایل فعالان اقتصادی در حوزه بانکی خبر داد و از زحمات دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اصفهان به منظور تعامل برای کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی تقدیر و تشکر نمود.

خبری خوش برای فعالان اقتصادی

در ابتدای این جلسه نیز رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حجازی، از ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سالهای 1397 - 1400  توسط سازمان توسعه تجارت ابراز خرسندی نمود.

مسعودگلشیرازی افزود: دراین دستورالعمل علاوه بر کاهش 10 درصدی تعهدات ارزی صادرکنندگان در سالهای 98 تا 1400،  به فعالان اقتصادی که در نیمه نخست سال 97 به کشورهایی چون عراق و افغانستان صادرات ریالی داشته اند، فرصت داده شده تا پایان خردادماه با وارد کردن اطلاعات خود وبا مرتفع کردن تعهدات ارزی سنوات قبلی، از معافیت مالیاتی صادرکنندگان بهره مند شوند.

وی همچنین از انتشار فراخوانی در اتاق بازرگانی اصفهان مبنی بر ارایه اطلاعات واحدهایی که ارزش افزوده آنها از طریق سازمان مالیاتی عودت داده نشده بود، خبر داد وابراز امیدواری کرد با پیگیری استانداری، سازمان مالیاتی و دادستانی مطالبات این افراد به سرانجام مطلوب برسد.

دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه بر ضرورت ادامه یافتن اقدامات سال گذشته در حوزه بسته های حمایت از فعالان اقتصادی آسیب دیده از کرونا تاکید و ابراز امیدواری نمود در ستاد ملی کرونا مصوبه ای در این خصوص صادر شود.

در ادامه جلسه عدم تمکین دستگاه های اجرایی نسبت به آراء صادره از شعب دیوان عدالت اداری از مصادیق مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه بانکی مطرح و مصوب شد به استناد تبصره ذیل ماده 11 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری علاوه بر فوریت و قاطعیت در اعمال ضمانت اجراهای موضوع قانون مذکور، نسبت به پذیرش و رسیدگی به شکایات مطروحه در این خصوص مستند به ماده 576 قانون مجازات اسلامی (مصوب سال 1375) و تعقیب قضایی مستنکفین اقدام شود.

همچنین در این جلسه عدم اجرای تعهدات مالی دستگاه های اجرایی، شرکت های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی نسبت به فعالان اقتصادی از دیگر مشکلات مطرح و مقرر شد به استناد بند «و»تبصره 5قانون بودجه 1400 کل کشور موضوع تأدیه مطالبات قطعی شده دولت به طلبکاران دستگاه های اجرایی از طریق اسناد خزانه اسلامی با توجه به اعلام رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبنی بر حل مشکلات طلبکاران دستگاه های اجرایی از طریق تسویه اسناد خزانه اسلامی صورت پذیرد. همچنین مقرر شد تهاتر تمام یا بخشی از طلب فعالان اقتصادی از طریق تامین کنندگان مواداولیه فراهم و موانع آن از سوی دستگاه های اجرایی رفع شود. و در صورت عدم حل مشکل، موضوع در ستاد پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه استان مطرح و بررسی شود. 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار