مشوق‌های تأمین اجتماعی برای اجرای نسخه الکترونیک
کد خبر: 1044646
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nl8
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۰
برای پزشکان و مراکز طرف قراردادی که نسبت به اجرای نسخه الکترونیک اقدام کرده‌اند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شده‌است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد علی همتی، عضو هیئت‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی در نشست راهبرد‌ها و دستاورد‌های سازمان تأمین اجتماعی در حوزه سلامت و نسخه‌نویسی الکترونیک با اشاره به اینکه در خصوص نسخه الکترونیک اقدامات خوبی انجام شده‌است، اظهار داشت: قطاری که به آرامی شروع به حرکت کرده بود، در حال نزدیک شدن به ایستگاه پایانی است.

وی با تأکید بر اینکه اجرای طرح نسخه الکترونیک، الزام قانونی است، گفت: همه موظفیم به این قانون پایبند باشیم و ممکن است برخی اشکالات و ایراداتی داشته‌باشد، اما با همکاری سایر دستگاه‌ها و پزشکان در سراسر کشور برطرف خواهد شد.

همتی تصریح کرد: در گذشته در ۷۰ بیمارستان نسخه الکترونیکی اجرا می‌شد و به مرور در تمامی مراکز ملکی این طرح اجرا شد.

عضو هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی افزود: دبیرخانه شورای اجرای فناوری اطلاعات ریاست جمهوری به صورت جدی این طرح را پیگیری کرد که باعث سرعت بیشتر در کار شد و همچنین سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت بهداشت نیز به خوبی با ما همکاری کردند و همین باعث پیشرفت در کار شد.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت تا سه ماه دیگر دفترچه‌های درمانی در این سازمان نیز حذف خواهد شد، خاطر نشان کرد: در سازمان تأمین اجتماعی از اسفندماه سال گذشته دیگر دفترچه بیمه صادر نشد. از همان زمان اجرای گسترده نسخه‌نویسی الکترونیک آغاز شده‌است.

همتی با اشاره به اینکه قطاری که حرکت کرده را به آن سنگ نمی‌زنند، ادامه داد: از همه پزشکانی که با ما همکاری کردند درخواست می‌کنم به این مسئله به عنوان الزام ملی نگاه کنند. یک انقلابی در سلامت کشور اتفاق افتاده و همکاری کنند تا کار پیش برود.

وی به مشوق‌هایی که سازمان تأمین اجتماعی برای پزشکان در نظر گرفته، اشاره و تصریح کرد: پزشکانی که نسبت به اجرای نسخه الکترونیک اقدام کرده‌اند، فرانشیز درمانی آن‌ها را تا پایان همان شب به حسابشان واریز می‌کنیم و همچنین وام ۴۰ میلیونی برای تجهیز مطب پزشکانی که سخت‌افزار لازم برای اجرای نسخه ندارند، در نظر گرفته شده که این مبلغ برای مراکز درمانی و درمانگاه‌ها ۱۰۰ میلیون تومان است.

عضو هیئت‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه همکاری داروخانه‌ها نسبت به گذشته بسیار خوب شده‌است، تصریح کرد: این چشم انداز‌ها ما را خیلی امیدوار کرده به طوری که در فاصله کوتاهی ۹۰ درصد مراکز طرف قرارداد نسخه الکترونیک را اجرایی کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار