تعطیلی ۶۰ واحد صنفی پذیرایی از ابتدای کرونا در مشهد
کد خبر: 1044007
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Nap
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی خبر داد
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی مشهد گفت: ۶۰ واحد صنفی از ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدام به جمع‌آوری و تعطیلی واحدهای صنفی خود کردند که این اتفاق منجر به بیکاری تعداد زیادی از کارگران که در این مجموعه‌ها مشغول به کار بودند شده است.

ابراهیم کاردیده حقیقی در خصوص تعطیلی مجدد تالارها با توجه به وضعیت قرمز و محدودیت‌های کرونایی در مشهد اظهار ‌کرد: باتوجه به بخشنامه معاونت بهداشتی از تاریخ ۱۴ فروردین سال جاری، کلیه تالارها تا اطلاع ثانوی به دلیل وجود شرایط حاد کرونایی تعطیل شده و همه روزه گشت‌های بازرسی توسط کارشناسان مراکز بهداشت، اماکن و اتحادیه انجام می‌شود و درصورت تخلف، واحدهای صنفی به مراجع ذی‌صلاح معرفی خواهند شد.

وی افزود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا و با تعطیل‌شدن واحدهای صنفی این اتحادیه از اسفندماه ۹۸، کلیه مراسمات در تالارها لغو شد و مبالغ دریافتی بدون کسر کنسلی به صاحبان مراسم عودت داده شد که نتیجه این اتفاق وارد شدن ۱۱ ماه ضرر و زیان غیرقابل جبران به واحدهای این صنف بوده است.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی مشهد در خصوص آمار واحدهای صنفی تعطیل‌شده عنوان‌کرد: ۶۰ واحد صنفی از ابتدای شیوع ویروس کرونا اقدام به جمع‌آوری و تعطیلی واحدهای صنفی خود کردند که این اتفاق منجر به بیکاری تعداد زیادی از کارگران که در این مجموعه‌ها مشغول به کار بودند شده است.

وی تصریح‌کرد: با آغاز تعطیلی مجدد تالارها متاسفانه با جمع‌آوری تعداد زیادی از واحدهای تالارها، باغسراها، دفاتر خدمات پذیرایی(تشریفات)، کرایه ظروف و کرایه سفره عقد مواجه هستیم که این مساله ناشی از عدم توان در پرداخت اجاره‌بهای مکان و هزینه‌های جاری این واحدها است.

حقیقی در ارتباط با عدم ارائه تسهیلات کرونایی به صنف تالارها اظهارکرد:در حدود ۱۱ ماه گذشته که واحدهای این صنف جزو مشاغل آسیب‌پذیر کرونایی بودند، تسهیلات قابل توجهی از سمت دولت پرداخت نشده‌ است و امیدواریم با وضعیت جدید پیش‌آمده و تعطیلی مجدد به دلیل شیوع کرونای انگلیسی، به واحدهای تحت پوشش این اتحادیه تسهیلات قابل توجهی به جهت حمایت از آن‌ها و جبران بخشی از خسارت‌شان اختصاص یابد.

وی در خصوص لزوم توجه بیش‌تر دولت به واحدهای صنفی این اتحادیه گفت:از دولت و مسئولان می‌خواهیم که به تالارها، باغسراها، دفاتر خدمات پذیرایی، کرایه سفره عقد و ... به عنوان یک شغل خدماتی و نه به عنوان ابزار تجمل‌گرایی و تزئینی نگاه‌ کنند.

 رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی مشهد ادامه داد:هر واحد در این صنف بین ۴ تا ۱۰ سال فعالیت‌کرده‌ و در تمام این مدت، حق و حقوق و عوارض دولتی را پرداخت کرده‌اند و در این شرایط انتظار می‌رود از واحدهای آسیب‌دیده حمایت کرده و دست‌کم وام‌هایی با بهره کم‌تر در اختیار این واحدها قرار دهند تا از ورشکستگی و ضرر و زیان غیرقابل جبران به این واحدها جلوگیری شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی