«افطاری ساده» در بزرگ‌ترین پویش مردمی پس از انقلاب
کد خبر: 1043640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NUu
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
در سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی و افطاری ساده بیش از ۳هزار آشپزخانه فعال هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مجید باجلان ضمن تشریح جزئیات مرحله سوم پویش ایران همدل بیان کرد: در نیمه شعبان سال گذشته مقام معظم رهبری در خصوص کمک‌های مؤمنانه، مواسات و همدلی دستوری دادند. کمیته امداد با توجه به پیام مقام معظم رهبری، دو پویش تحت عنوان «ایران همدل» را با هماهنگی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و سایر نهاد‌ها از جمله ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران، گروه‌های جهادی و هیئت‌های مذهبی و مردم خیرخواه کشور در راستای کمک‌های مؤمنانه آغاز کرد.

به گفته وی، باتوجه به شرایط کرونا و شرایط اقتصادی کشور، پویش ایران همدل، بزرگ‌ترین پویش مردمی بود که پس از انقلاب شکل گرفت. رئیس ستاد اطعام مهدوی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ حدود هزارو۱۷۰ میلیارد تومان کمک مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شد، گفت: این کمک‌ها شامل ۴ میلیون بسته معیشتی و ۲۷ میلیون غذای گرم در ماه مبارک رمضان تحت عنوان اطعام مهدوی و در ماه محرم و صفر تحت عنوان اطعام و احسان حسینی میان نیازمندان (نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد نبودند) توزیع شد.

باجلان در ادامه با اشاره به نحوه اجرای سومین مرحله از پویش ایران همدل به ایسنا اظهار کرد: سال گذشته پویش ایران همدل با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و با هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و وزیر بهداشت اجرا شد. در سال جاری نیز با توجه به اینکه ماه رمضان ماه اطعام و رسیدگی به نیازمندان است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال قبل و ادامه‌دار بودن این کمک‌های مردمی و کمک‌های مؤمنانه پویش ایران همدل سه را نیز با کمک و رهنمود‌های دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با عنوان اطعام مهدوی و افطاری ساده در قالب توزیع غذا‌های گرم و بسته‌های معیشتی و افطاری ساده اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان سال ۹۹، حدود ۱۲ میلیون غذای گرم توزیع شد، اعلام کرد: امسال در سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی و افطاری ساده بیش از ۳هزار آشپزخانه فعال هستند. رئیس ستاد اطعام مهدوی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد سومین مرحله پویش ایران همدل یادآور شد: این پویش با محوریت پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه پژوهشی و فرهنگی اسلامی khamenei. ir انجام می‌شود و از تمامی نهاد‌هایی مانند بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی، بسیج مستضعفین، ارتش و سپاه پاسداران که سال گذشته در کنار ما بودند در‌خواست داریم که در این پویش هم به ما کمک کنند.

باجلان این را هم اعلام کرد که خیران می‌توانند کمک‌های خود به اقشار نیازمند را از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۱۴* یا شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ به طور متمرکز واریز کنند. همچنین پایگاه‌و دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های مردمی در سومین مرحله پویش ایران همدل هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار