هشت دقیقه با نوجوانان در سیاره مریخ
کد خبر: 1043567
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NTj
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
مدیر مرکز نجوم ادیب:
مهری نقوی گفت: بسیاری از رویدادهای علمی، پیش از آنکه در جامعه علمی پذیرفته و درک شوند، در داستان علمی تخیلی پدیدار شده اند.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، مدیر مرکز نجوم ادیب با اشاره به مسابقه "هشت دقیقه در سیاره مریخ" اظهار کرد: این مسابقه داستان نویسی ویژه نوجوانان در دو بخش آزاد و ویژه برنامه ریزی شده است که در بخش آزاد نوجوانان علاقه مند به علم نجوم در رده سنی 13 تا 18 سال، می توانند داستان های خود را با موضوعات مرتبط با علم نجوم و هوافضا بر مبنای قوه تخیل نوشته و ارسال کنند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه در بخش ویژه اظهار داشت: در این بخش نیز شرکت کنندگان باید داستانی با عنوان "هشت دقیقه در سیاره مریخ" که مربوط به فرود مریخ نورد استقامت است را به رشته تحریر در آورند.

نقوی با اشاره به تمدید زمان برگزاری مسابقه تا پایان فروردین ادامه داد: در بخش آزاد یک برنده و در بخش ویژه سه برنده در دو گروه سنی معرفی می شوند که نتایج مسابقه پس از انجام داوری توسط کارشناسان در فضای مجازی معرفی می شوند.

وی تصریح کرد: مرکز نجوم ادیب مخاطبان خاص خود را دارد و در این راستا توسعه علم نجوم برای علاقه مندان به عنوان یک هدف دنبال می شود که در این زمینه داستان های علمی و تخیلی، به خاطر رسالت الهام بخشی علمی و ترغیب مردم به این شاخه ها، دارای اهمیت است.

شایان ذکراست؛مسابقه داستان کوتاه با عنوان "هشت دقیقه در سیاره مریخ" ویژه نوجوانان تا 30 فروردین ماه از سوی مرکز نجوم ادیب برگزار می شود.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار