منافع و مصالح مردم اولویت نخست بسیج است
کد خبر: 1043307
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NPX
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۰
رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج پاره تن مردم است و هیچ‌گاه مصالح مردم به‌ویژه مصالح مردم مظلوم و مستضعف را فراموش نخواهد کرد، افزود: بسیج در امتداد همه دستگاه‌های خدمات‌رسان همچنان آماده خدمات‌رسانی است و در سال‌های گذشته همواره خود را مکلف دانسته که در محرومیت‌زدایی در سطح کشور نقش‌آفرین باشد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی صبح دیروز در جمع خبرنگاران در گیلان با اشاره به پیشینه بسیج اظهار داشت: بسیج در سال ۵۸ با فرمان امام راحل تشکیل شد و از ابتدا یک تشکیلات مردمی بود. در دوران دفاع مقدس، شرایط ایجاب کرد که فرزندان مردم به عنوان بسیجی داوطلب در میدان‌های نبرد حضور پیدا کنند و با ورود تفکر بسیجی به میدان نبرد، مکتب دفاعی انقلاب اسلامی شکل گرفت و این مکتب توانست ساختار‌های بسیار سنگین و عظیم تهاجم دشمن را شکست دهد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه بسیج بعد از دوران دفاع مقدس در ابعاد مختلف خود را موظف به پاسخگویی به ملت شریف ایران، رفع نیاز‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست، افزود: بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب یا بزرگ‌ترین تشکیلات مردمی در روی کره زمین، سند راهبردی مبتنی بر گام دوم انقلاب را تکمیل و تقدیم محضر رهبر معظم انقلاب کرد. رهبر معظم انقلاب در اسفندماه سال گذشته سند راهبردی مذکور را برای بسیج تصویب کردند و این سند امروز مسیر حرکت بسیج در بیانیه گام دوم انقلاب را تعیین می‌کند و نخستین سند راهبردی مبتنی بر بیانیه گام دوم است از طرفی ما باید یک بسیج جدید برای ملت ایران در گام دوم بسازیم.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج پاره تن مردم است و هیچ‌گاه مصالح مردم به‌ویژه مصالح مردم مظلوم و مستضعف را فراموش نخواهد کرد، افزود: بسیج در امتداد همه دستگاه‌های خدمات‌رسان همچنان آماده خدمات‌رسانی است و در سال‌های گذشته همواره خود را مکلف دانسته که در محرومیت‌زدایی در سطح کشور نقش‌آفرین باشد.

سال ۹۹ بسیج ۱۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی اجرا کرد

سردار سلیمانی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج در کشور اجرا شده که هزار و ۵۰۰ پروژه مربوط به استان گیلان بوده است، تصریح کرد: هزار واحد مسکونی برای محرومان در گیلان احداث شد و در سال جاری نیز بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی دیگر برای محرومان احداث شد. وی با اشاره به فعالیت و همکاری ۴۲ هزار گروه جهادی در حوزه‌های مذکور ابراز داشت: بیش از ۷۰۰ هزار نفر از جوانان عزیز در سراسر میهن اسلامی در قالب این گروه‌های جهادی و در صحنه‌ها و مقاطع مختلف به امداد مردم و خدمات‌رسانی به محرومان مشغول هستند. رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه گروه‌های جهادی هر سال رو به گسترش هستند عنوان کرد: در سال ۹۸ تعداد گروه‌های جهادی به ۱۷ هزار نفر می‌رسید و در سال ۹۹ دو برابر افزایش پیدا کرد و در سال ۱۴۰۰ نیز گسترش خواهد یافت و بسیج به‌عنوان فرزندانِ این ملت و پاره تن ملت در همه استان‌ها از جمله گیلان آماده خدمات‌رسانی است.

اهداف بسیج در طرح‌های اقتصادی مقاومتی

سردار سلیمانی با اشاره به اهداف طرح‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شده توسط بسیج خاطرنشان کرد: معتقدیم در موضوع مربوط به اقتصاد مقاومتی هنوز دچار عقب‌ماندگی هستیم از طرفی اگر مردم در صحنه حضور پیدا کنند اقتصاد مقاومتی ما به اقتصاد مقاومتی مردم‌سالار تبدیل خواهد شد. وی با اشاره به ظرفیت بسیج به‌عنوان یک تشکل مردمی در بسترسازی، زمینه‌سازی و تسهیل‌گری برای نقش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی و حل مسائل اقتصادی گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی در گیلان برنامه‌های زیادی داریم و تأکید بر افزایش بهره‌وری محصول راهبردی برنج داریم و هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است. سردار سلیمانی با اشاره به اجرای طرح صنعت‌یار بسیج برای کمک به واحد‌های صنعتی گفت: پایش وضعیت واحد‌های صنعتی و بررسی مشکلات‌شان مورد تأکید است و در این زمینه اگر واحد‌ها با مشکلات مالی، قانونی، بازار یا زنجیره تولید روبه‌رو باشند به‌تناسب برای حل مشکلات آن‌ها برنامه‌ریزی می‌شود و از گروه‌های علمی، استادان، نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در این عرصه استفاده می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه بسیج برای حل مشکلات واحد‌های تولیدی، کلینیک صنعت دارد افزود: وضعیت ۴۰۰ واحد تولیدی گیلان شناسایی و مشکلاتشان بررسی شد و بایستی به کمک آن‌ها بشتابیم و پشتیبانی‌های لازم را داشته باشیم و موانع را از پیش روی آن‌ها برداریم. وی با اشاره به برنامه‌های بسیج برای اقتصاد خانواده‌ها از جمله خانواده‌های روستایی و شهری خاطرنشان کرد: در راستای تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه مردم‌یار و اشتغالزا، بیش از هزار و ۱۰۰ صندوق در استان گیلان راه‌اندازی شده و تعدادی از آن‌ها قابلیت تبدیل به تعاونی دارند.

پشتیبانی بسیج از طرح‌های تولیدی اشتغال‌زا

رئیس سازمان بسیج گفت: ما در مهارت‌آموزی هم ظرفیت داریم از طرفی می‌توان زنجیره‌های تولید را فعال کرد تا کسی که شغل ایجاد می‌کند بتواند محصول خود را وارد بازار کرده و برندسازی کند البته برای بازار‌های صادراتی هم پشتیبانی‌های لازم را خواهیم داشت و امروز بسیاری از استان‌ها توانستند محصولاتشان را با همکاری بنیاد تعاون بسیج به کشور‌ها صادر کنند. وی افزود: پیشنهاد دادیم امسال حجم زیادی از اشتغال را به گیلان اختصاص دهیم؛ جوانان عزیزی که جویای کار هستند و می‌خواهند در عرصه تولید فعالیت و از تسهیلات استفاده کنند البته تسهیلات به‌صورت قرض‌الحسنه و آموزش‌ها رایگان است و در مسیر تسهیل‌گری و وارد شدن به زنجیره ارزش افزوده هیچ منتی به گردن مردم نمی‌گذاریم.

رئیس سازمان بسیج گفت: برای هر شهرستان یک مرکز رشد و برای تعدادی از شهرستان‌ها نیز مرکز علم و فناوری فعال خواهیم کرد در نتیجه تمامی شهرستان‌ها را تحت پوشش مراکز علم و فناوری بسیج خواهیم برد و این مراکز ایده‌ها و خلاقیت‌ها را شناسایی می‌کنند تا پشتیبانی و هدایت شوند.

آمادگی بسیج برای مقابله با موج چهارم کرونا

سردار سلیمانی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات بسیج در عرصه مقابله با کرونا و آمادگی همه‌جانبه برای مقابله با این بیماری در موج چهارم افزود: از ابتدای شیوع کرونا همواره برای مقابله با این بیماری اعلام آمادگی کردیم و در مرحله نخست طرح غربالگری و همچنین تولید محصولاتی مانند ماسک را در سراسر کشور با تکیه بر قدرت مردم بر عهده گرفتیم.

رئیس سازمان بسیج در پایان از توزیع بسته‌های کمک معیشتی بین نیازمندان همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در کشور خبر داد و افزود: کسانی که تحت سیستم غربالگری شهید سلیمانی در قرنطینه قرار می‌گیرند از لحاظ نیازمندی‌های ضروری و بسته‌های معیشتی مجدداً پشتیبانی می‌شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار