ولیعهد سابق اردن نامه وفاداری امضا کرد
کد خبر: 1043022
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NKw
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
ولیعهد سابق اردن که متهم به کودتا شده پس از دیدار با عمویش با امضای نامه‌ای بر وفاداری خود به برادر ناتنی و پادشاه کشورش تأکید کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: دیوان سلطنتی اردن دیروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که شاهزاده حمزه که متهم به تلاش برای بی‌ثبات کردن اردن بود، با امضای نامه‌ای تعهد داد که به خاندان پادشاهی و قانون کشورش پایبند می‌ماند. این نامه تعهد در جریان جلسه‌ای امضا شده که با حضور شماری از شاهزادگان از جمله شاهزاده «حمزه بن الحسین» ولیعهد سابق این کشور برگزار شده بود. در بیانیه دیوان سلطنتی اردن آمده است: «پس از اینکه عبدالله دوم شاه اردن تصمیم گرفت در چارچوب تحولات دو روز گذشته در چارچوب خاندان هاشمی با قضیه شاهزاده حمزه بن الحسین برخورد کند، این قضیه را به شاهزاده حسن بن طلال (عموی پادشاه) واگذار کرد تا او با شاهزاده حمزه تماس بگیرد و شاهزاده حمزه هم تأکید کرد که به رویکرد خاندان هاشمی و رویکردی که پادشاه برای شاهزاده حسن مشخص کرده است، پایبند است.» در نامه‌ای که شاهزاده حمزه امضا کرده، آمده است: «من همچنان به عهد و پیمان آبا و اجدادی‌مان پایبند هستم و همیشه یار و یاور پادشاه و ولیعهد ایشان خواهم بود.» در این نامه آمده است: «همه ما برای حمایت از اردن و منافع ملی آن پشت پادشاه می‌ایستیم و منافع کشور را بر هر چیزی ترجیح می‌دهیم.» ولیعهد سابق اردن می‌گوید: «عبدالله دوم امانتدار حکمرانی خاندان هاشمی است و با پیشبرد امور بر اساس رویکرد پدران و نیاکان خود باعث تثبیت ساختار کشور براساس قانون اساسی، آگاهی، اتحاد و انسجام ملی شده و همین امر کشور را برای رویارویی با خطر‌ها و چالش‌های پیش رو توانمند و پیروز ساخته است.»

متن صوتی منتشر شده

اعلام وفاداری ولیعهد سابق اردن که روز شنبه متهم به کودتا شد و در بازداشت خانگی قرار گرفت و ۱۶ نفر دیگر بازداشت شدند در حالی انجام شده که او در یک نواره صوتی که دیروز از او منتشر شد، خطاب به رئیس ستاد ارتش می‌گوید: «می‌خواهم آزاد باشم. حق دارم با هموطنانم رفت و آمد کنم و بنا به قسمی که حین فوت پدرم ملک حسین خوردم به وطنم خدمت کنم. تو ۲۰ سال پیش کجا بودی؟ من به دستور پدرم ولیعهد بودم.» شاهزاده حمزه در این فایل صوتی بر وفاداری به عبدالله دوم تأکید کرد: «من همچنان به عهد و پیمان آبا و اجدادی‌مان پایبند هستم و همیشه یار و یاور پادشاه و ولیعهد ایشان خواهم بود.»

شبکه امریکایی الحره فایل صوتی را منتشر کرد که شامل جزئیات گفت‌وگوی شاهزاده حمزه و رئیس ستاد ارتش اردن است. این فایل مربوط به پیش از اعلام وفاداری ولیعهد سابق است. در این فایل صوتی الحنیطی، رئیس ستاد ارتش خطاب به حمزه بن الحسین از او می‌خواهد از تحرکات و فعالیت‌هایی که امنیت و ثبات اردن را هدف قرار می‌دهد، دست بردارد. در این گفتگو که به نظر می‌رسد در منزل شاهزاده حمزه انجام شده باشد، رئیس ستاد ارتش مشغول سرزنش کردن حمزه درباره حضور مکرر در مناسبت‌ها و صحبت با مردم و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و انتقاد از عملکرد دولت و ولیعهد است. رئیس ستاد ارتش به شاهزاده حمزه می‌گوید: «تو بیش از حد لازم با مردم رفت و آمد و صحبت می‌کنی و این خطوط قرمز است. برای همین امیدوارم به دستورات برای نرفتن به این مناسبت‌ها عمل کنی و به دیدار‌های خانوادگی با خاندان حاکم پایبند باشی و توئیت منتشر نکنی.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار