تمام راههای اصلی منتهی به شهرنایین بصورت چهارخطه می شود
کد خبر: 1042616
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004NEO
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین:
مظفر اسلامی با بیان اینکه 75 کیلومتر از جاده طریق الرضا تا کنون به بهره‌بردای رسیده است گفت: به جز محور «نایین- انارک-خور-طبس» موسوم به جاده طریق‌الرضا، که 256 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان اصفهان قراردارد تمامی راههای اصلی منتهی به شهر نایین بصورت چهارخطه است.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ مظفر اسلامی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین با اشاره به وضعیت راه های این شهرستان اظهار کرد: شهرستان نایین با دارا بودن 240 کیلومتر بزرگراه، 160 کیلومتر راه اصلی، 210 کیلومتر راه فرعی و 710 کیلومتر راه روستایی یکی از بزرگترین حوزه‌های راه استان اصفهان محسوب می‌شود.

وی افزود: به جز محور «نایین- انارک-خور-طبس» موسوم به جاده طریق الرضا، که 256 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی استان اصفهان قراردارد تمامی راههای اصلی منتهی به شهرنایین بصورت چهارخطه است.

بهره برداری از 75 کیلومتر جاده طریق الرضا

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین با بیان اینکه طرح بزرگ و ملی جاده طريق‌الرضا، مسير بين اصفهان و خراسان‌رضوي را به بزرگراه دوبانده تبدیل می کند عنوان کرد: تکمیل این جاده موجب افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات رخ‌به‌رخ می‌شود.

وی افزود: این پروژه از سال 1389 عملیات اجرایی آن از سمت نایین آغاز شده و تا کنون سه فاز آن به طول 75 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 104 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

اسلامی بیان داشت: فاز چهارم جاده طریق الرضا که در مسیر مشجری تا سه راهی چوپانان و به طول 29 کیلومتر است به مبلغ 110 میلیارد تومان تامین‌اعتبار شده و در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار قرار دارد تا عملیات اجرایی آن بصورت بتن غلطکی–آسفالتی شروع شود.

تکمیل پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی مسکن مهر نایین

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین در خصوص وضعیت پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی مسکن مهر نایین تشریح کرد: این پروژه ملی، درکمربندی قدیم نایین واقع شده که بمنظور جداسازی ترافیک شهری از تردد بین شهری و غنی‌سازی تردد خودروها، عملیات اجرایی آن در اسفندماه سال 1397 آغاز شد.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح ورودی مسکن مهر نایین که بصورت دو دستگاه پل با دو دهانه 14 متری عملیاتی شده دارای ديوار سازي بتني با ارتفاع متوسط 2.5متر و ارتفاع فنداسيون 1متر، به طول 200متر به لحاظ محدوديت‌های طرح با ساختمانهای احداث شده طراحی و اجرا شده است.

اسلامی با بیان اینکه زیرگذر این پروژه راهسازی به طول 900 متر و عرض 22 متر بوده اذعان داشت: در این پروژه 250متر طول میدان روگذر، 950مترطول لاینE1، 480 مترطول لاین E2 و 670 مترطول لاین E3 است.

وی اعتبار هزینه شده برای پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی مسکن مهر نایین را با احتساب حق طلب پیمانکار مبلغ 175 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: احجام به کار رفته در این پروژه شامل 90هزارمترمکعب خاكبرداری، 19هزارمترمکعب خاكريزی، چهار هزار و ۲۰۰ مترمکعب زیراساس، سه هزار و ۹۰۰ مترمکعب اساس بوده و اجرای دو لايه آسفالت گرم به ضخامت 12سانتی‌متر نیز عملیاتی شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین بیان داشت: آماده‌سازی و اجرای روکش آسفالت پروژه ایثارگران و معلولین سایت مسکن‌مهر این شهرستان با اعتبار 450 میلیون تومان تکمیل شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه مسکن و ساختمان این شهرستان اذعان داشت: زمین مسکونی در شهرهای نایین و انارک به ترتیب به میزان تقریبی 37 هزار متر مربع و هشت هزار و 100 متر مربع جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن واگذار شد. همچنین مبلغ 680 میلیون تومان به شهرداری نایین جهت بهسازی بافت فرسوده محله محمدیه تخصیص داده شد.

اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته با پشتیانی و سیاست گذاری معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تعداد پنج پلاک مسکونی به 10 خانوار معظم شهدا واگذار شده است عنوان کرد: تعداد 20 پلاک و واحد مسکونی (موضوع قرارداد واگذاری سنوات قبل) نیز انتقال قطعی شد.

وی افزود: در سال 1399 بیش از 20هزار متر مربع از اراضی حریم شهر نائین وانارک تحصیل شد و در راستای اجرای قانون حدنگار تعداد 56 فقره اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ تبدیل شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نایین در پایان گفت: انعقاد قرارداد طرح‌های تفصیلی شهرهای نایین، انارک و بافران، پاسخ به 210 مورد استعلامات دریافتی از مراجع مختلف و شرکت در جلسات کمیته کارشناسی کمیسیون ماده 5 و کمیته فنی کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی و اعلام نظر پیرامون تقاضاها دریافتی از جمله اقدامات این شهرستان در حوزه شهرسازی و معماری است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار