بورل: برجام از بین برود جایگزینی نخواهد داشت
کد خبر: 1042183
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N7P
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
با اعلام تحت فشارقرارداشتن توافق؛
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از کتاب خود نسبت به از دست رفتن برجام هشدار داده و گفته است که این توافق از جبهه های مختلف تحت فشار قرار دارد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کتاب خود نسبت به از دست رفتن توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام هشدار داده و این توافق را تحت فشار از جبهه‌های مختلف اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، «جوزف بورل» در کتاب خود تحت عنوان «سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دوران کووید -۱۹» نوشته است: برجام در حال حاضر از جبهه‌های مختلف تحت فشار قرار دارد و من یقین دارم که اقدام برای حفظ آن حداقل به دو علت نه فقط ضروری بلکه اضطراری است.

بورل این دو علت را اینگونه عنوان کرده است: ابتدا اینکه ۱۲ سال به طول انجامید تا جامعه جهانی و ایران اختلافات خود را کنار گذاشته و به این توافق دست یابند. بنابراین اگر برجام از بین برود، هیچ جایگزین جامع یا مؤثر دیگری قابل انتظار نیست.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کتاب خود افزود: برجام فقط یک موفقیت نمادین نیست. این توافق به وعده‌هایش تحقق بخشید و کارگر بود. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل دسترسی‌های بی‌سابقه ای که در پی این توافق به آن دست پیدا کرد، در ۱۵ گزارش نظارتی متوالی از ژانویه ۲۰۱۶ تا ژوئن ۲۰۱۹ پایبندی ایران به تعهدات خود در این توافق را تأیید کرد.

بورل در عین حال گفت که با وجود خروج آمریکا از برجام، ایران به مدت ۱۴ ماه به صورت کامل این توافق را اجرا کرد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار