امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم
کد خبر: 1041871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004N2N
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
فرمانده کل سپاه:
امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم؛ البته هر وقت در حصار شرط‌های آنان قرار گرفتیم، باختیم، اما اگر برای دشمن شرط تعیین کردیم، برنده شدیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج که صبح دیروز در مجتمع فرهنگی ورزشی پنجم آذر بسیج برگزار شد، اظهار داشت: «مطمئن هستیم این شجره طیبه‌ای که به نام اساتید حلقه‌های صالحین شکل گرفته است، می‌تواند شفابخش بسیاری از درد‌های معنوی جامعه باشد.»

سپاه امتداد اصحاب عاشوراست

سردار سلامی افزود: «سرشت سپاه در عاشورای ۶۱ هجری شکل گرفته و این یعنی سپاه امتدادی از اصحاب عاشوراست؛ البته بسیج هم همین‌گونه است؛ اسلام آن قدر عزیز است که خداوند راضی می‌شود زیبا‌ترین و کامل‌ترین گوهر هستی را در مذبح عاشورا ذبح کند؛ به همین جهت انقلاب ما هم امتداد رسالت الهی محسوب می‌شود. انقلاب اسلامی ایران آمده است تا در امتداد رسالت انبیا، حیات طیبه را روی زمین پیاده و انسان را از اسارت طاغوت رها کند و علاوه بر این، عبودیت و بندگی خدا را هم برای بشر به ارمغان بیاورد و این به معنای «بعثتِ دوباره» است».

سرلشکر سلامی گفت: «ما در عصر طلایی و حیاتی اسلام قرار داریم؛ چون اسلام طلوع کرده، وحی جاری شده و احکام خدا فرصت پیاده شدن پیدا کردند. بنابراین، در یک موقعیت استثنایی هستیم؛ وحی جاری است و قرآن خوانده می‌شود و برای تحقق وعده‌های الهی، حاکمیت تشکیل شده و امر به معروف و عمل صالح انجام می‌شود.» وی اضافه کرد: «تنظیم مناسبات حیات، بدون حاکمیت میسر نیست؛ در واقع بدون ولایت احکام تعطیل می‌شود و مشرکان و کفار بین انسان و وحی فاصله می‌اندازند و اجازه نمی‌دهند چشم‌ها ببینند و گوش‌ها حقیقت را بشنوند. بنابراین، اسلام آمده تا این پرده‌های جاهلیت را بردارد، اما با این حال ما انقلاب‌مان را نمی‌شناسیم و نمی‌دانیم چه واقعه‌ای در دنیا ایجاد کرده است.»

فرمانده کل سپاه یادآور شد که به واسطه انقلاب اسلامی ایران دوباره انسانیت و طهارت روح در حال انتشار است؛ البته قدرت‌های شیطانی صف بستند تا از گسترش آن جلوگیری کنند و برای این منظور، تمامی استعداد و ظرفیت خود را به صحنه مقابله با اسلام آورده‌اند؛ ولی داستان صدر اسلام مجدداً در حال تکرار است. وقتی اسلام حاکمیت تشکیل داده است، می‌خواهد به نام این دین مبین، بشریت را به ساحل رستگاری هدایت کند؛ به همین دلیل همه مستکبران عالم علیه او بسیج می‌شوند؛ اما با این حال، خداوند دین خود را یاری می‌کند؛ چون تخلفی در وعده‌های خداوند وجود ندارد.

قدرت ولایت بار‌ها دشمن را از جنگ عقب رانده است

وی عنوان کرد: «ما در مسیری سخت، اما سرشار از امید هستیم؛ دشمنان را می‌بینیم و در دورترین نقاط نظاره‌گرشان هستیم؛ علاوه بر این، از رهبری برخورداریم که ژرف‌اندیش، بلندنگر و عمیق است، به خوبی دشمن را می‌شناسد و به جهان‌بینی قدرت اعتقاد دارد. البته این‌ها توصیف نیست، بلکه تجربیاتی هستند که به دست آمده است؛ سعادت، عزت، منزلت و اعتبار ما در عالم به درخشش نور ولایت وابسته است؛ خیلی عجیب است که ملتی ۴۲ سال در قلب یک جنگ جهانی با عظیم‌ترین قدرت‌ها درگیر باشد، اما قدرت ولایت بتواند انبساط دستان را از آن‌ها بگیرد.»

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: «بار‌ها اتفاق افتاده که دشمن قصد داشته ما را در دستان خود بگیرد و حتی بار‌ها تا مرز جنگ پیش رفتیم، ولی قدرت ولایت، دشمن را عقب رانده است. دشمنان تمامی تمرکز خود را بر اسلام گذاشتند و سعی کردند با ترفند‌های مختلف، جوانان را از انقلاب دور و امت اسلام را نیز از هم جدا کنند؛ اما با وجود همه این تلاش‌ها، دشمن گریخت و از ما فاصله گرفت.»

فرمانده کل سپاه گفت: «امریکا هزاران نیرو در عراق دارد، ولی ناچار است از این کشور عقب‌نشینی کند؛ دشمن سراسر آتش است، اما روند معکوس می‌شود؛ به‌عنوان مثال اندک مسلمانان یمنی در این کشور مقاوم بر صحنه تسلط دارند و اعماق خاک دشمن‌شان را هدف قرار می‌دهند؛ این قدرت چگونه شکل گرفت و کدام هنرنمایی توانست این میدان نابرابر را تغییر دهد؟»

ما در فراز آخر نبرد هستیم

سردار سلامی عنوان کرد: «انسان‌های صالح اگر کتف‌هایشان قطع می‌شود با چشم و زبان از اسلام دفاع می‌کنند؛ زیرا راهی جز این نداریم؛ ما در فراز آخر نبرد هستیم. دشمن عاجز شده است به نحوی که ما پوسیدگی را در استخوان‌ها، افسردگی را در نگاه، سستی را در کلام و درماندگی را در چهره دشمن می‌بینیم؛ این فرسایش قدرت چگونه روی داده است؟ آن‌ها در هیچ مقطعی و در هیچ مواجه‌ای جز شکست، به دستاورد دیگری نرسیدند». وی افزود: «در چنین شرایطی ولی امر مسلمین، دشمن را متفرق و روح حیات را مجدداً احیا کرد و دشمن مجبور شد به تدریج عقب بنشیند؛ ما در عین حال در محاصره ساخته شدیم، ماندیم و فشار حداکثری و معمار آن شکست؛ اما این ملت ماند و پژواک دشمنان نشد و به فراخوان‌ها پاسخ نگفت و به دشمن آبرو نداد، اسلام را عزیز کرد و به جوان‌ها قوت قلب داد؛ بنابراین استحکام یافتیم و در طی مسیر خود مطمئن شدیم.»

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: «امروز ما برای دشمن شرط تعیین می‌کنیم؛ البته هر وقت در حصار شرط‌های آنان قرار گرفتیم، باختیم؛ اما اگر برای دشمن شرط تعیین کردیم، برنده شدیم و این در حالی است که فقط انسان‌های مؤمن می‌توانند در برابر دشمن پیشرفته و مدرن ایستادگی کند».

سلاحی کارسازتر از تربیت انسان صالح مقابل دشمن نیست

سرلشکر سلامی بیان کرد: «ما سلاح داریم، فراوان و مدرن هم داریم؛ یعنی دیگر با دست خالی سخن نمی‌گوییم. از جنس قدرتی که دشمن دارد، ما هم داریم، اما بدون انسان‌های مؤمن، این سلاح‌ها کارایی ندارند؛ بنابراین باید این‌ها ساخته شوند. دشمنان اگر‌چه نمی‌توانند خالق چنین قدرتی باشند، یعنی انسان‌های صالح تربیت کنند، اما می‌توانند مخرب انسان‌های صالح باشند؛ بر این اساس، با عملیات رسانه‌ای و پیچیده و مرموز خود به قلب و ذهن انسان‌های صالح حمله می‌کنند؛ پس برای ماندن در این میدان باید انسان‌های مؤمن تربیت کنیم؛ انسان‌هایی محکم که با دو بال آگاهی و ایمان حرکت کنند؛ چون قلب‌های با ایمان نمی‌شکنند.» فرمانده کل سپاه گفت: «در افق‌های دوردست، ناله‌های دشمن شنیده می‌شود و بیمار بودن نظام‌سلطه هم دیده می‌شود؛ وقتی عالِم حکیم ما سخن می‌گوید و بر قلب‌های ما اثر می‌گذارد؛ فردی، چون قاسم سلیمانی تربیت می‌شود که دشمن هم از او سخن می‌گوید.

هدف دشمن تعطیل کردن احکام و وحی خدا و جدا کردن مردم از همدیگر است؛ دشمن می‌گوید باید بین اعضای بدن و ذهن جدایی بیفتد؛ بنابراین باید ما عکس آن‌ها عمل کنیم؛ البته ما نیروی مسلح هستیم، اما می‌گوییم هیچ چیزی جز تربیت انسان‌های صالح در برابر دشمنان، کارساز نیست.»

سند راهبردی ۱۰ ساله اعتلای بسیج از سوی رهبر انقلاب تصویب شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از تصویب سند راهبردی ۱۰ ساله اعتلای بسیج از سوی فرمانده معظم کل قوا خبر داد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی صالحین بسیج، با اشاره به شکل‌گیری بسیج نوین برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب و تعلیم و تربیت بسیج، اظهار داشت: «در مبحث تعلیم و تربیت بسیج به‌خصوص در گام دوم انقلاب، سند راهبردی ۱۰ ساله اعتلای بسیج که مبتنی بر بیانیه گام دوم تدوین شده است، طی دو سه هفته گذشته از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تصویب و از سوی سردار سلامی، فرمانده کل سپاه برای اجرا به بسیج ابلاغ شده است؛ سندی که طی ۱۰ سال باید در بسیج اجرا شود.» وی افزود: «نگاه جامع در بسیج و جامعه مهم‌ترین بخش این سند است؛ رسالت بسیج پیاده‌سازی مردم‌سالاری دینی است و بنابراین تعلیم و تربیت به‌عنوان محور اصلی این سند لحاظ شده است.» رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: «۱۹ گام اساسی برای پیاده‌سازی این سند تدوین شده است که از کودکی تا بزرگسالی برنامه‌های خاصی برای هر رده سنی پیش‌بینی شده است. در سال ۱۴۰۰ عقب‌ماندگی در بخشی از برنامه‌های شبکه تربیتی صالحین جبران خواهد شد؛ زیرا در سال جاری به دلیل شیوع کرونا مقداری در این حوزه عقب‌ماندگی به‌وجود آمد».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار