رو‌نمایی از بیمارستان سیار ۹۹ تخته احسان
کد خبر: 1041405
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mur
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم افتتاح بیمارستان سیار ۹۹ تخته احسان که دارای کارکرد‌هایی برای مناطق محروم است، گفت: ظرف پنج تا شش ماه آینده فوق تخصصی‌ترین مرکز درمان سرطان منطقه را در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مراسم رونمایی و گشایش بیمارستان درمانی صحرایی غیر نظامی در مصلای تهران گفت: بیمارستان سیار احسان شامل بخش‌های اورژانس، داروخانه، اتاق‌های عمل، تصویربرداری، کلینیک‌های تخصصی و بخش‌های بستری است. نصب و حمل آسان، مجهز بودن به سیستم‌های پزشکی از راه دور، ارائه خدمت به صورت واحد‌های مجزا از جمله ویژگی‌های این مجموعه است. وی درباره این بیمارستان سیار گفت: با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور و احتمال وقوع سیل و زلزله می‌طلبید که امکانات به‌روز سیاری در اختیار داشته‌باشیم تا به سرعت خدمت‌رسانی پزشکی و درمانی به مردم انجام شود.

وی در خصوص امکانات این بیمارستان سیار گفت: این بیمارستان دارای ۹۹ تخت بستری، دو اتاق عمل و جراحی، اتاق زایمان، دستگاه سونوگرافی، ماموگرافی، اورژانس، داروخانه و همه تجهیزات یک بیمارستان تخصصی است. مخبر با بیان اینکه این بیمارستان در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی به سرعت در محل وقوع حاضر شده و خدمات می‌دهد، افزود: این بیمارستان مجهز به امکان تله مدیسین و دوراپزشکی است و می‌تواند از طریق اتصال به دیتا سنتر سامانه ۴۰۳۰ خدمات فوق تخصصی را از بیمارستان‌های مادر دریافت کند. مخبر با بیان اینکه حداقل به ۱۰ بیمارستان دیگر با این ظرفیت نیاز است که در مناطق مختلف مستقر شود، گفت: همه امکانات بیمارستان سیار آماده است و می‌توان ظرف مدت کوتاهی بیمارستانی را از تهران به نقاط دیگر انتقال داد. وی خاطر نشان کرد: این مجموعه دارای ۱۴ تیپ بیمارستانی و درمانی به وسعت ۳ هزار مترمربع است و تا چهار روز بدون احتیاج به برق و شارژ مجدد خدمات ارائه می‌کند؛ قابلیت جمع‌شوندگی و استقرار در مدت سه روز را دارد و با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی ستاد اجرایی ساخته شده‌است.

مخبر با بیان اینکه قیمت ساخت این بیمارستان یک‌سوم مشابه خارجی تمام شده، افزود: این بیمارستان از نظر کیفیت، قیمت تمام شده و ارائه خدمات قابل‌مقایسه با نمونه خارجی نیست.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: بسیاری از تجهیزاتی که در این بیمارستان به کار برده شده، آمادگی و قابلیت ثبت اختراع را دارد و جوانان نخبه دانش‌بنیان در این زمینه تلاش فراوانی کردند.

مخبر افزود: همانطور که همه بیمارستان‌ها بخشی را برای بیماران کرونایی دارند این بیمارستان نیز بخش و آزمایشگاه‌هایی برای بیماران کرونا دارد. همچنین رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ظرف پنج تا شش ماه آینده فوق تخصصی‌ترین مرکز درمان سرطان منطقه را در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی اتمام ساخت نزدیک به ۱۲ بیمارستان نیمه‌کاره، راه‌اندازی مرکزی مانند تله‌مدسین و کاشت حلزون را از جمله فعالیت‌های این ستاد در حوزه بهداشت اعلام کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار