کمیته امداد ۳۰۰هزار شغل در سال۱۴۰۰ ایجاد می‌کند
کد خبر: 1041256
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MsS
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
افزایش ۵۰درصدی مستمری مددجویان در سال آینده
رئیس کمیته امداد از افزایش بیش از ۵۰ درصد مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد و گفت:در سال آینده ۳۰۰هزار شغل توسط کمیته امداد ایجاد خواهد شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن بختیاری با اشاره به اقدامات این نهاد در خدمت رسانی به مددجویان اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا باید توسط وزارت بهداشت آمارمددجویان مبتلا شده ارائه شود، اما تعدادی از مشاغل از دست داده شد و مساعدت به آن‌ها صورت گرفت و تعداد قابل‌توجهی از اشتغال‌ها احیا شد.

وی با اشاره به اقدامات مددجویان در ساخت تجهیزات مورد نیاز دوران کرونا گفت:خط تولید ماسک توسط مددجویان ایجاد شد و طی مدت شش ماه، ۲۰میلیون ماسک توسط کارگاه‌های کوچک تحت پوشش کمیته امداد تولید شد.

بختیاری با اشاره به اینکه با افزایش اجاره خانه و ودیعه مسکن مددجویان روبه‌رو شدیم و این چندین برابر شد، افزود:مکاتباتی با رؤسای رئیس‌جمهور، مجلس و قوه قضائیه انجام شد.

وی گفت: به همه افراد وام یک میلیونی قرض‌الحسنه داده شده و ۱۵۰میلیارد تومان با حمایت بنیاد مستضعفان پرداخت شد. همچنین۳۰۰میلیارد تومان بودجه برای وام با سود ۱۲درصد تعلق گرفت. رئیس کمیته امداد با اشاره به برنامه تأمین مسکن برای مددجویان گفت: در پنج‌شنبه جاری در کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ۵هزار مسکن به مددجویان اختصاص داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امتیاز آب، برق، گاز و فاضلاب برای مددجویان رایگان ارائه خواهد شد، خاطر نشان کرد: در این خصوص درسال آینده ۳هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص پیدا کرده، ضمن اینکه وام ۵۰میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اولویت اختصاص واحد مسکونی به مددجویان بیان داشت:خانواده‌های سه نفر به بالا در روستاها، مددجویان ساکن در شهر‌های زیر۲۵هزار نفر جمعیت، مددجویان شهر‌های بزرگ و ایتام اولویت‌های دریافت واحد مسکونی هستند.

بختیاری با بیان اینکه سعی می‌کنیم ظرف دو تاسه سال مشکل مسکن مددجویان را حل کنیم، افزود:۳۲ هزار مسکن برای ایتام در روستا‌ها ساخته خواهد شد. بختیاری با اشاره به اختصاص بودجه ۱۰هزار میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال، متذکر شد: با این بودجه قصد ایجاد ۳۰۰هزار اشتغالزا در کشور داریم. رئیس کمیته امداد از افزایش ۲۶درصدی میزان صدقات داده شده از سوی مردم درسال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: عیدی مددجویان پرداخته شده و پرداختی مربوط به تبصره ۱۴نیز تا پایان اسفند پرداخت خواهد شد. بختیاری از افزایش بیش از ۵۰درصدی مستمری مددجویان در سال آینده خبر داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار