رئیس پلیس کنگره آمریکا دست به دامان گارد ملی شد
کد خبر: 1040734
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mk2
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
رئیس پلیس کنگره ایالات متحده با ابراز نگرانی نسبت به ادامه تهدیدهای احتمالی، از مقامات کنگره فدرال خواست تا از قدرت و نفوذ خود برای حفظ نیروهای گارد ملی در شهر «واشنگتن دی.سی.» استفاده کنند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: به رغم گذشت دو ماه از یورش هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ایالات متحده به ساختمان کنگره فدرال، رئیس پلیس موقت کنگره با ابراز نگرانی نسبت به تداوم این گونه تهدیدها از مقامات کنگره فدرال خواست تا از نفوذشان برای حفظ نیروهای گارد ملی در پایتخت آمریکا استفاده کنند.

«یوگاناندا پیتمن» در نامه‌ای که به رؤیت خبرگزاری آسوشیتدپرس رسید، خطاب به مقامات کنگره نوشت که هیأت ناظر بر فعالیت‌های سازمان تحت مدیریت وی تاکنون از تمدید وضعیت اضطراری مورد نیاز برای حفظ نیروهای گارد ملی در این شهر خودداری کرده‌اند.

پیتمن گفت که وی برای اقناع این هیأت سه نفره پایتخت به کمک مقامات کنگره نیاز دارد.

در این نامه، فهرست اقدام‌های موردنظر هیأت ناظر شامل حذف بخشی از حصارهای نصب شده دورتادور محوطه کنگره و همچنین کاهش نیروهای گارد ملی از ۵،۲۰۰ نفر به ۹۰۰ نفر می‌شود. اما پلیس کنگره خواهان حفظ این حصارها برای یک مدت نامحدود است.

اوایل روز پنج شنبه، آسوشیتدپرس در گزارشی اعلام کرد که پنتاگون درخواست پلیس کنگره برای حفظ ۲،۲۰۰ نیروی گارد ملی به مدت ۶۰ روز دیگر را بررسی می‌کند. در بیانیه پلیس آمریکا آمده است که پیتمن به طور رسمی حفظ این نیروها را به پنتاگون توصیه کرده است.

گفتنی است که پیش از یورش هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه که به تخریب و غارت بخش‌هایی از عمارت کنگره و کشته شدن پنج تن از جمله یک مأمور پلیس کنگره انجامید، اختلاف نظری مشابه میان پلیس کنگره و هیأت نظارت بر آن به وجود آمد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار