تصویب کلیات بود جه ۴۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومانی ۱۴۰۰ شهرد اری تهران
کد خبر: 1040253
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004McH
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته با ۱۶ رأی موافق کلیات ۴۱ تبصره بود جه ۱۴۰۰ شهرد اری تهران را به تصویب رساندند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در جریان د ویست و هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران بررسی بود جه سال ۱۴۰۰ شهرد اری تهران در دستور کار اعضا قرار د اشت که د ر همین راستا سید حسن رسولی در ارائه گزارش کمیسیون برنامه و بود جه گفت: با چند روز تأخیر بحث تبصره‌ها که بخش دوم بود جه است، مطرح می‌شود. سرجمع د رآمد و هزینه‌ها د ر لایحه شهرد اری ۴۹ هزار و ۹۶۰ میلیارد تومان پیشنهاد شد که با کاهش د ر کمیسیون تلفیق و صحن شورا به ۴۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان رسید.

همچنین رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بخش عمد ه د رآمد شهرد اری از طریق عوارض ناشی از ساخت و ساز است، گفت: ساخت و ساز بر اساس طرح جامع و تفصیلی شهرفروشی نیست.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران د رباره بررسی بود جه ۱۴۰۰ شهرد اری تهران اظهار د اشت: د ر گذشته تبصره‌ها خارج از عد د و رقم بود جه کلی د ر نظر گرفته می‌شد، ولی بر اساس بخشنامه‌ای که از سوی وزارت کشور ابلاغ شد ه‌است جهت شفاف‌سازی رقم بود جه این موضوع اکنون با کل بود جه د ر نظر گرفته می‌شود.

وی افزود : ۴۱ تبصره برای بود جه شهرد اری تهران د ر نظر گرفته‌شد ه و بر اساس آیین‌نامه رسید گی به بود جه، اعضای شورا اگر پیشنهاد اتی د اشته‌باشند و د ر کمیسیون تلفیق به نتیجه برسد، د ر صحن می‌توان این پیشنهاد ات را بررسی کرد. هاشمی د رباره د رآمد شهرد اری تهران گفت: شهرد اری ۴۱ سازمان و شرکت د ارد که هر کد ام می‌توانند د رآمد د اشته باشند؛ به طور مثال سازمان اتوبوسرانی بلیت می‌فروشد و بخشی از سوبسید را از د ولت و بخشی را از شهرد اری د ریافت می‌کند و مرد م هم بخشی از هزینه بلیت را می‌پرد ازند. وی بیان د اشت: سازمان پسماند، شرکت مترو و بسیاری شرکت‌های د یگر نیز به همین منوال کسب درآمد می‌کنند؛ البته بخش عمد ه د رآمد شهر مربوط به عوارض ساخت و ساز است و شهروند ان بر اساس طرح جامع و طرح تفصیلی اگر بخواهند حجم مشخصی ساخت و ساز انجام د هند باید پرداختی‌هایی تحت عنوان عوارض ساخت و ساز بد هند که البته به این قضیه شهرفروشی نمی‌گویند. رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد : عوارض ناشی از ساخت پارکینگ، قطع د رخت، نوسازی و ترافیک نیز از د یگر د رآمد‌های شهرد اری محسوب می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار