مسکو: ماهیت اروپا ضد روسی است
کد خبر: 1039784
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MUi
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
روسیه، اتحادیه اروپا را به خاطر تحریم، به مداخله در امور داخلی متهم کرده و گفته که تصمیم اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه مسکو ناامید‌کننده و براساس ماهیت ضدروسی اتحادیه اروپا است نه بر مبنای استاندارد‌های حقوق بشری.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه دیروز در بیانیه‌ای تحریم‌ها را «غیرقانونی» دانست و گفت: «ما تقاضا‌های غیرقانونی و غیرمعمول مداوم برای «آزادی» یک شهروند فدراسیون روسیه را که از سوی یکی از دادگاه‌های روسیه در کشورمان و طبق قوانین روسیه به جرائم اقتصادی محکوم شده است، کاملاً غیرقابل قبول می‌دانیم.»

جوزف بورل، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا روز دو شنبه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که این اتحادیه با افزایش تحریم‌ها علیه مسکو به خاطر موضوع الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین موافقت کرده است.

وزارت خارجه روسیه گفته که در اقدامات بین‌المللی چنین درخواست‌هایی «مداخله در امور داخلی یک کشور مستقل» تلقی می‌شوند. در این بیانیه با اشاره به فشار‌ها و تحریم‌ها علیه مسکو طی سال‌های اخیر تأکید شده که بروکسل به خاطر تصورات ساختگی و کلیشه‌های ضدروسی یک فرصت دیگر را در روابط با روسیه از دست داد و دست خود را دوباره روی دکمه تحریم فشار داد.

منابع مطلع امریکایی هم گفته‌اند که دولت بایدن در هماهنگی با متحدان اروپایی خود، در تدارک برای اعمال تحریم علیه مسکو در قبال پرونده مخالف غربگرای روسیه است. پولیتیکو به نقل از «افراد مطلع» خبر داد، امریکا در حال آماده شدن برای پاسخگویی به مسموم و سپس زندانی کردن الکسی ناوالنی است و احتمال می‌رود طی هفته‌های آینده با هماهنگی با متحدان اروپایی دست به اعمال تحریم علیه روسیه بزند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار