رکوردشکنی گرمای زمستانه در تهران
کد خبر: 1038598
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MBa
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷
رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رکوردشکنی گرمای زمستانه در تهران گفت: در کل کشور طی بهمن ماه به‌ویژه نیمه دوم آن با افزایش قابل‌ملاحظه دما مواجه بوده‌ایم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: احد وظیفه ضمن اشاره به افزایش دمای هوا در کشور طی زمستان امسال نسبت به میانگین بلند‌مدت اظهار کرد: این افزایش دما طی بهمن ماه به‌ویژه نیمه دوم آن محسوس‌تر بوده‌است، به‌طوری‌که طی نیمه دوم بهمن ماه، میانگین دمای هوا در کشور نسبت به بلند‌مدت خود حدود ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد افزایش یافته‌است. میانگین دمای هوا در استان اردبیل ۴/ ۶ درجه سانتیگراد و در استان‌های زنجان و گیلان ۳/ ۶ درجه سانتیگراد نسبت به بلند‌مدت بیشتر شده‌است.

وظیفه گفت: در سایر استان‌های کشور نیز با افزایش دمای یک تا ۶ درجه سانتیگرادی مواجه بوده‌ایم. کمترین تغییرات دمایی در استان سیستان و بلوچستان بوده‌است که طی نیمه دوم بهمن ماه حدود ۸/ ۰ درجه سانتیگراد افزایش دما داشته‌است.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه رکورد گرمای هوا طی بهمن ماه در تهران نیز زده شد، اظهارکرد: طی روز ۲۳ بهمن ماه کمینه دمای هوای تهران در ایستگاه مهرآباد به ۹ درجه سانتیگراد رسید که چنین دمایی نسبت به میانگین بلند‌مدت تهران بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه از اول بهمن ماه تاکنون دمای میانگین کشور ۴/ ۲ بیشتر از نرمال گزارش شده‌است، گفت: همچنین از ابتدای زمستان تاکنون دمای میانگین کشور نسبت به بلند‌مدت یک درجه افزایش داشته‌است که در این بین شرایط در استان‌های لرستان، کردستان، همدان و ایلام بدتر بوده و میانگین دمای هوا در این استان‌ها حدود ۵/ ۲ درجه سانتیگراد بیشتر از میانگین بلند‌مدت شده‌بود.

به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی به‌طور کلی از ابتدای فصل آبی تاکنون (از مهرماه تا اواخر بهمن ماه) دمای هوا در کشور ۳/ ۰ درجه سانتیگراد افزایشی بوده‌است. وظیفه در پایان با اشاره به اینکه بارش‌ها در کشور طی امسال کمتر از نرمال بوده‌است، اظهارکرد: زمانی که ورود سامانه‌های بارشی به کشور کاهش می‌یابد، آسمان صاف خواهد بود و در چنین شرایطی دمای هوا فراتر از نرمال خواهد رفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار