پیاده‌روی زائران به سوی سامرا در روز شهادت امام هادی (ع)
کد خبر: 1038585
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MBN
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
در آستانه روز شهادت امام هادی (ع) برخی از مردم عراق با پای پیاده به سوی سامرا حرکت کرده و در این مسیر نه تنها شیعیان، بلکه برادران اهل سنت نیز با برپایی موکب‌ها از زوار پذیرایی می‌کنند.
سرویس دین و اندیشه جوان آنلاین: به گزارش فارس، در آستانه سالروز شهادت امام هادی (ع)، جمعی از مردم عراق از شهر‌های دور و نزدیک به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) مشرف می‌شوند.

همچنین برخی از زائران همچون سال‌های گذشته از حدود ۱۰۰ کیلومتری سامرا با پای پیاده به سوی حرم امامین عسکریین (ع) مشرف می‌شوند. بعضی از زائران حرم سامرا نیز از سوق الشیوخ که یکی از بزرگترین شهر‌های استان ذی‌قار در جنوب عراق است و بیش از ۵۰ کیلومتر تا حرم امامین عسکریین (ع) فاصله دارد، پای پیاده به سوی حرم حرکت می‌کنند و بیش از سه روز در مسیر عشق قدم می‌گذارند.

در شهر بلد نیز زائران پس از زیارت حرم سیدمحمد (ع)، برادر امام هادی (ع) که نه تنها نزد شیعیان بلکه میان اهل تسنن نیز جایگاه ویژه‌ای دارد، به سوی سامرا حرکت می‌کنند که در این مسیر نیز مردم شهر‌های اطراف که بیشتر از برادران اهل سنت هستند، با برپایی موکب عزاداری از زائران امامین عسکریین (ع) همزمان با شهادت امام هادی (ع) پذیرایی می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار