افزایش قدرت دفاعی ایران در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست
کد خبر: 1037684
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lwq
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
با افتتاح خط تولید موشک‌های دوش پرتاب پدافند هوایی حاصل شد
همزمان با دهه مبارک فجر و با حضور سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته پدافند هوایی افتتاح شد و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب با هدف تأمین سوخت تمامی موشک‌های حوزه رزم زمینی آغاز به کار کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در این مراسم با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، به‌ویژه شهدای صنعت دفاعی، تصریح کرد: تجربه چهار دهه عمر پر برکت نظام اسلامی به ما آموخته است که تنها راه پیشرفت و ترقی کشور و تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی قدرتمند شدن است و امروز نقش صنعت دفاعی در قدرت آفرینی، بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور تعیین کننده است. امروز راهی جز قوی شدن در همه ابعاد قدرت ملی پیش روی ملت بزرگ ایران اسلامی نیست و نیرو‌های مسلح نیز همچون حصاری مستحکم برای استقرار و حفظ امنیت ایران اسلامی نقش‌آفرینی و مجاهدت می‌کنند.

نیرو‌های مسلح بن‌بستی پیش روی خود نمی‌بینند

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: صنعت دفاعی رکن اساسی و بلامنازع قدرت ملی است و خداوند متعال را شاکریم که با وجود جوانان متدین و متخصص ایران اسلامی در نیرو‌های مسلح و صنعت دفاعی، نیاز‌های دفاعی کشور تأمین شده و احتیاجی به خارج از کشور نیست.

سردار باقری با بیان اینکه نیرو‌های مسلح برای تهیه و ساخت نیازمندی‌های خود بن بستی را پیش روی خود نمی‌بینند، گفت: این خط تولید در واقع یکی از منحصر به فردترین خط‌های تولید موشک‌های پدافند هوایی برد کوتاه در سطح منطقه است که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوین در حوزه‌های لیزری، اپتیک، هدایت و کنترل می‌تواند نیاز عملیاتی نیرو‌های مسلح را به خوبی برطرف کند و در مقابل تهدیدات، سلاح ارزشمندی محسوب می‌شود. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: مجموعه ضدهوایی دوش پرتاب از مجموعه سلاح‌های پیشرفته‌ای است که در شرایط گوناگون تاکتیکی برای رزمندگان قابل بهره‌برداری است. این موشک‌ها در نسل‌های اولیه از کشور‌های خارجی وارد می‌شد، اما امروز نسل پیشرفته آن در برد حدود پنج کیلومتر و در انواع گوناگون برای مقابله با اهداف با سرعت‌های مختلف و در حالت‌های دور شونده و نزدیک شونده توانست در آزمایش‌های سطح پیشرفته با تعداد بسیار بالا مورد تست قرار بگیرد.

سرلشکر باقری با بیان فناوری سنگین و پیشرفته این دوش پرتاب‌ها گفت: در جهان تنها سه یا چهار کشور توانایی تولید آن را دارند؛ اما امروز جمهوری اسلامی به طور کامل به این فناوری دست پیدا کرده و تمام قطعات آن به طور کامل و با تیراژ بالا تولید می‌شود و به کرات مورد آزمایش گرم در صحنه‌های گوناگون قرار گرفته که می‌تواند در دفاع هوایی ارتفاع پست تا متوسط کاربرد داشته باشد. وی افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب را در ارتقای قدرت رزم زمینی نیرو‌های مسلح حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: افزایش برد و سرعت موشک‌های مورد استفاده در رزم زمینی از نیاز‌های نیرو‌های مسلح بود و امروز بحمدالله سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع با آماده سازی زیرساخت‌های فناورانه لازم به خوبی توانست با تولید سوخت جامد مرکب برای سلاح‌های رزم زمینی به ویژه موشک‌های زمین به زمین تاکتیکی، ضد زره و پدافند هوایی ارتفاع پست، دست نیرو‌های رزمنده را نسبت به گذشته بازتر کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح نیز در مراسم افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست نظیر بالگردها، پهپاد‌ها و موشک‌های کروز را از مهم‌ترین ویژگی‌های موشک‌های دوش پرتاب پدافند هوایی عنوان کرد و گفت: استفاده از این موشک‌ها قدرت دفاعی ایران را در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست افزایش می‌دهد.

امیر سرتیپ حاتمی با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های چشمگیر صنعت دفاعی را مرهون هدایت‌های پیامبرگونه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمود‌های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا دانست و از حضور رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح در مجموعه وزارت دفاع قدردانی کرد. وی افزود: این سازمان در شرایط سخت تحریم توانسته است با برنامه‌ریزی، انسجام، مدیریت جهادی و تکیه بر دانش و فناوری کاملاً بومی و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های کشور گام‌های ارزنده‌ای را در طراحی، ساخت و تولید انواع متنوع دستاورد‌های دفاعی و تسلیحاتی نیرو‌های مسلح بردارد.

هیچ قدرتی جرئت تعدی و تجاوز به ایران را ندارد

حاتمی خاطرنشان کرد: وزارت دفاع و متخصصان صنعت دفاعی با تکیه بر دانش و پیشرفت‌های خیره کننده که حاصل خودباوری و روح خوداتکایی مکتب اسلام عزیز است، ثابت کرده‌اند که تقریباً قادرند تمام نیاز‌های دفاعی نیرو‌های مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید و تأمین کنند. وی تأکید کرد: امروز به سبب آمادگی سرشار نیرو‌های مسلح و اقتدار مثال‌زدنی ملت بزرگ ایران اسلامی، هیچ قدرتی در دنیا جرئت تعدی و تجاوز به میهن ما را ندارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع گفت: انحصار تولید اینگونه موشک‌های پیشرفته صرفاً در اختیار چند کشور محدود دنیا بوده و امروز وزارت دفاع توانسته است در بومی‌سازی و تولید انبوه این موشک‌ها به دست جوانان ایران اسلامی برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت کند.

حاتمی با بیان اینکه خط تولید موشک‌های دوش پرتاب پدافند هوایی در واقع از پیچیده‌ترین و مؤثرترین سلاح علیه افراد و اهداف ارتفاع پست دشمن محسوب می‌شود، گفت: پیچیدگی فناوری موشک‌های دوش پرتاب از این منظر مهم است که به رغم سطح بالای فناوری، استفاده و عملکرد آن توسط نیرو‌های رزمنده ساده است.

سیستم موشک‌های پدافندی کاملاً بومی به گفته امیر حاتمی سیستم‌های به‌کار رفته در این موشک‌های پدافندی کاملاً بومی شده و عمق بومی‌سازی آن به گونه‌ای است که می‌توان از خطوط تولید آن متناسب با نوع تهدیدات و نیاز نیرو‌های مسلح محصولات متنوعی را تولید و عرضه کرد. حاتمی کارآمدی در مقابل اخلالگرها، درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست نظیر بالگردها، پهپاد‌ها و موشک‌های کروز را از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوش پرتاب‌ها برشمرد و گفت: قطعاً قدرت دفاعی ایران در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست افزایش می‌یابد. وی درخصوص افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در سازمان صنایع دفاع هم گفت: این کارخانه به منظور تأمین سوخت جامد مرکب تمامی موشک‌های حوزه رزم زمینی ایجاد شده است.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح سوخت جامد مرکب می‌تواند به علت دارا بودن انرژی بالاتر، برد و سرعت موشک‌های زمین به زمین ضدزره و پدافند هوایی ارتفاع پست را به صورت موثر افزایش دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار