جاده محمدآباد به مصلی شرقی متصل خواهد شد
کد خبر: 1037071
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lmx
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
معاون حمل و نقل، عمران و ترافیک شهرداری مشهد خبرداد
معاون حمل و نقل، عمران و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در نظر داریم تا دسترسی به جاده محمدآباد ایجاد کنیم که این اتصال به طول 450 کیلومتر خواهد بود. یعنی جاده محمدآباد به مصلی شرقی متصل خواهد شد و عملا ترافیک شهرک آقا مصطفی خمینی کم خواهیم کرد

خلیل الله کاظمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث پل غیرهمسطح شهید حریری و ایجاد مسیر شرقی بولوار مصلی تا بولوار حر، که با حضور شهردارمشهد، جمعی از اعضای شورای شهر و مسئولان استانی و شهری برگزار شد،افزود :اجرای پروژه احداث پل غیرهمسطح شهید حریری و ایجاد مسیر شرقی بولوار مصلی 8 ماه قبل در دستور کار قرارگرفت و پس از منطبق شدن با طرح های تفصیلی و تایید کمیسیون ماده 5 اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.


وی با بیان اینکه اگر پیگیری های مستمر شهردار مشهد نبود قطعا اکنون شاهد آغازعملیات اجرایی این پروژه نبودیم اظهارکرد: با توجه به اینکه در حال حاضر بولوار امام رضا(ع) تنها محوری است که بیشتر زائرین از آن برای تشرف به حرم مطهر استفاده می کنند، ایجاد دسترسی به حرم مطهر رضوی از بولوار مصلی از اهمیت بالایی برخوردار است.


وی اضافه کرد:درکنار این موضوع، دو شهرک پانیذ و شیرین نیز که در این محدوده قراردارند به دلیل نداشتن مسیر دسترسی، مناسب از یک معبر 2.5 متری زیر ریل راه آهن، تردد می کنند که در نظر داریم با اجرای این پروژه شهرک های مذکور را به محور مصلی متصل کنیم.


معاون عمران،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اضافه کرد:درمجموع با احداث تقاطع غیر همسطح مصلی که اردیبشهت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید، یک مسیر مستقیم از صدمتری و از محور بولوار سرخس برای تشرف به حرم مطهر خواهیم داشت.


وی افزود:همچنین درنظر داریم با اجرای این پروژه دسترسی مناسبی را به جاده محمدآباد ایجاد کنیم، که با اینکار ترافیک جاده محمدآباد به مصلی شرقی منتقل می شود و عملا ترافیک شهرک آقا مصطفی خمینی کم خواهد شد.


وی،به اجرای پروژه ایجاد مسیر شرقی بولوار مصلی تا بولوار حر اشاره و تصریح کرد: طول این محور حدود 6 کیلومتر است که برای اجرای آن نیاز به انحراف مسیر ریل راه آهن به طول دو کیلومتر بود که ظرف دو ماه گذشته این کار با همکاری راه آهن آغاز شده است و تا اوایل اسفند کامل خواهد شد.


کاظمی ادامه داد: پس از جابه جایی ریل به دلیل تقاطعی که با ریل راه آهن داریم، زیرگذری به طول 700 متر در این محل احداث خواهد شد که شهرک شهید رجایی را از بن بست خارج خواهد کرد.

معاون عمران ،حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، با اشاره به اینکه برای اجرای ایجاد مسیر شرقی بولوار مصلی تا بولوار حر حدود 72 میلیارد تومان هزینه پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: همچنین برای احداث زیرگذر شهید حریری نیز بالغ بر 62 میلیارد تومان هزینه درنظر گرفته شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار