استفاده روز افزون از اینترنت در ارائه خدمات حقوقی
کد خبر: 1036345
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LbF
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

استفاده روز افزون از اینترنت در ارائه خدمات حقوقی

رپورتاژ آگهی/ در سراسر پهنه هستی و در آینده نه چندان دور بسیاری از مشاغل محکوم به حذف هستند و به همین دلیل فعالان عرصه مشاغل اعم از آنان که به فروش کالا تصدی دارند و آنان که خدمات به شهروندان ارائه می کنند بایستی از ظرفیت های فضای مجازی، تکنولوژی های روز و فناوری اطلاعات در تجارت خود استفاده نمایند. در کشور ما نیز به علت سهم جمعیتی نسبتاً چشمگیر جوانان و رشد فزاینده سخت افزاری و نرم افزاری زیر ساخت های مرتبط با اینترنت و نیز میزان بالای کاربران اینترنت به نسبت سایر کشورهای خاورمیانه و حوزه خلیج همیشگی فارس، بستر استفاده حداکثری از اینترنت در حوزه ارائه خدمات و فروش کالاها مهیاست و امکان تبدیل شدن به قطب این قبیل موضوعات در منطقه برای کشورمان وجود دارد.

با بررسی بازار، کسب و کارها و تجارت های موجود خواهیم دید که مشاغل فعال در عرصه فروش کالاها از ظرفیت‌های مزبور بهره برده و از نتایج بسیار مثبت و اثربخش آن نیز بهره مند شده اند و در آینده نیز با روندی که در پیش گرفته اند به صورت روز افزون از این امکان استفاده خواهند نمود لکن حرفه ها و مشاغل خدماتی به دلیل آن که بیشتر قائم به شخص بوده و اعتماد مراجعین و مشتریان به ارائه کنندگان خدمات از عوامل و عناصر کلیدی این قبیل کارها هستند، با وضعیت پیچیده ای مواجه هستند و به دلایل متعدد کمتر از فروشندگان کالاها از ظرفیت های موجود بهره برده اند.

افرادی که به دنبال خرید خدمت یا دریافت خدمات هستند می کوشند تا پیش از پرداخت هزینه و دریافت خدمت تا آن جا که مقدور است از میزان کیفیت خدمات اطمینان حاصل کنند چرا که به عنوان مثال زمانی که شما کالایی را از طریق فضای مجازی خریداری می نمایید بر اساس قانون با لحاظ شرایطی تا 7 روز می توانید کالا رو مسترد کنید اما در رابطه با خدمات چنین امکانی متصور نبوده و نمی توان خدمتی را که دریافت کرده اید مسترد نمایید، لذا حصول اطمینان از کیفیت خدمات بسیار مهم است اما به راستی ایجاد اعتماد و تسهیل ارائه خدمات بر بستر وب و با استفاده از اینترنت چگونه و با استعانت از چه ابزارهایی امکان‌پذیر خواهد بود؟

ذکر نمونه ای موفق در این امر می‌تواند ما را در الگوبرداری و درک بهتر موضوع یاری نماید. دادیاب سامانه دریافت مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل است که به عنوان یکی از کسب و کارهای موفق در عرصه ارائه خدمات از طریق اینترنت از آن نام برده می‌شود. این پلتفرم با هدف ارائه خدمات حقوقی از طریق اینترنت، تلاش نموده است تا با کم رنگ نمودن هر چه بیشتر نقش خود به عنوان واسطه و تمهید ارتباطات آسان مستقیم و تعامل بی واسطه میان موکل و وکیل و نیز با ارائه امکانات و خدمات در طیفی گسترده و متنوع از جمله مشاوره حقوقی عمومی رایگان، مشاوره حقوقی خصوصی رایگان، مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی با وکلا و متخصصان امر، وکالت موضوعی توسط وکیل متخصص در مراحل مختلف فرایند اختلاف و دادرسی و ارائه خدمات پرکاربرد با تخفیفات واقعی تحت عنوان بسته های ویژه حقوقی، ما به ازای مناسبی برای نیاز شهروندان به اخذ خدمات حقوقی فراهم نموده و ایجاد نماید. همچنین با ایجاد مواردی همچون صفحه کاربری اختصاصی وکلا که سوابق شغلی و تحصیلی آنان در آن جا به نمایش درآمده است و نمایش نظرات موکلان، کاربران و پاسخ های پیشین دادگران یا وکلا به دادجویان با ایجاد شفافیت در حد توان، تمام مساعی خویش را در جهت حصول اطمینان دادجویان از کیفیت خدمات به کار بسته است. به عنوان مزیتی جانبی نیز شایان ذکر است که صرفاً وکلایی می توانند در سامانه ارائه خدمت نمایند که حق الوکاله و حق المشاوره خود را به صورت شفاف در سامانه درج نموده باشند و دادجویان بسته به توان مالی خود و پس از بررسی سوابق علمی و شغلی دادگران، نسبت به انتخاب آنان اقدام خواهند نمود و فضا در چنین شرایطی رقابتی و باب طبع دادجویان خواهد بود.

به عنوان مثال زمانی که شما در رابطه با اسناد تجاری به مشکلی برخورده اید و مثلاً سؤالاتی در ذهنتان نقش بسته است می توانید به این سامانه مراجعه کنید و نه تنها مشاور حقوقی و وکیل بهینه در این مورد را پیدا کنید بلکه به پاسخ سؤال هایتان نیز برسید، به عنوان نمونه دو فقره از سؤال و جواب های داخل سامانه را ذیلاً تقدیم حضور می کنیم:

آیا امکان مطالبه چک بدون گواهی عدم پرداخت وجود دارد؟

خیر. در صورتی که چکی دارید و می خواهید نسبت به آن اقدام قانونی کنید حتما می بایست گواهی عدم پرداخت دریافت کنید و بهتر است برای حفظ منافع قانونیتان ظرف 15 روز جهت برگشت چک اقدام کنید.

چگونه می توان جهت مطالبه سفته سفید امضا اقدام نمود؟

اگر سفته شما سفید امضا باشد امکان مطالبه آن تحت عنوان سند عادی وجود دارد. گرچه امتیازات سند تجاری را ندارد اما با کمک ارائه دهندگان خدمات دادیاب بدون هیچ مشکلی به آنچه که هدفتان است خواهید رسید.

دادیاب سامانه ای جامع و مناسب برای پاسخ اغلب نیازهای حقوقی شماست و زمانی که سؤالی حقوقی دارید یا به مسأله و معضلی حقوقی بر می خورید می توانید با مراجعه به نشانی https://www.daadyab.com/ با انتخاب وکیل به مطالبه وجه سفته و برات یا مطالبه وجه چک بپردازید یا وکیل حقوقی و کیفری بگیرید یا هر مشاوره یا وکیلی که مدّ نظرتان است را اخذ نمایید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار