توسعه اشتغال در صنایع دستی محرک اقتصاد شهری است
کد خبر: 1036313
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Laj
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲
شهردار اصفهان:
قدرت اله نوروزی با اشاره به رابطه نزدیک صنایع دستی و گردشگری، توسعه این دو صنعت را متضمن ایجاد درآمدهای پایدار شهری دانست و گفت: توسعه اشتغال در صنایع دستی محرک اقتصاد شهری است.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، شهردار اصفهان در رویداد نشان دست خلاق، اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران با شعار " صنایع دستی برای زندگی" که با همکاری مدیریت شهری و وزارت میراث فرهنگی برگزار می شود، با اشاره به اینکه صنایع دستی به عنوان یک هنر فاخر می تواند سبب ساز توسعه پایدار و رونق گردشگری شود، اظهار کرد: تمرکز بروی صنایع دستی می تواند به رشد اقتصادی و گفتمان سازی در جهان یاری رساند.

وی ادامه داد: رونق صنایع دستی سبب رونق در حوزه اشتغال و تولید می شود و در کنار آن می توان با قدرت بیشتری در حوزه گردشگری برنامه ریزی کرد.

شهردار اصفهان با اشاره به عضویت اصفهان در شبکه شهرهای خلاق جهان اشاره و اظهار کرد: این شهر توانست به عنوان اولین شهر ایران در بخش صنایع دستی به عضویت این شبکه درآید.

وی مزیت برگزاری جشنواره ها را معرفی نمادهای ملی و بومی شهرها عنوان کرد و گفت: جایگاه صنایع دستی نیاز به ارتقا دارد که برگزاری جشنواره می تواند با استفاده از تبادلات فرهنگی به این موضوع کمک کند.

نوروزی با اشاره به رابطه نزدیک صنایع دستی و گردشگری، توسعه این دو صنعت را متضمن ایجاد درآمدهای پایدار شهری دانست و گفت: از بین 600 رشته صنایع دستی در دنیا، 300 رشته در ایران و 200 رشته در استان اصفهان فعال است که براساس آمار 400 هزار نفر در اصفهان در این حوزه مشغول به کار هستند.

وی افزود: با توسعه اشتغال در صنایع دستی هنر هنرمندان هم از جایگاه والاتری برخوردار خواهد شد و به اقتصادی شهری کمک می کند.

شهردار اصفهان در پایان ابراز داشت: امروز به صنایع دستی نیازمندیم چراکه صنایع دستی ظرفیت گفتمان‌ های جهانی بین شهرها را ارتقاء می دهد. 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار